Jaki stelaż podtynkowy do WC?

Podtynkowe wersje stelaży do WC już od lat królują w nowoczesnych łazienkach ze względu na wysoką estetykę oraz zdecydowanie większą łatwość w utrzymaniu idealnej czystości w porównaniu z tradycyjnymi, wolnostojącymi toaletami. Jednak nawet tak prozaiczny element wyposażenia łazienki może przysporzyć nam nie lada kłopotu, jeśli nie wiemy, jaki stelaż podtynkowy do WC wybrać.

Dobrze wybrany stelaż do WC to podstawa funkcjonalnej łazienki. Zanim zdecydujesz się na konkretne rozwiązanie i producenta, warto dowiedzieć się o nich więcej i nie dać się złapać w pułapkę.

Stelaż podtynkowy – jaki wybrać, aby łazienka pozostała funkcjonalna?

Toaletowych stelaży podtynkowych używamy dziś w jednym, konkretnym celu – aby łazienka wyglądała na miejsce eleganckie i zadbane. Podstawą w kwestii: „stelaż podtynkowy – jaki wybrać”, jest określenie właściwego typu zabudowy: lekkiej lub ciężkiej. Stelaż do zabudowy ciężkiej wymaga większej ingerencji w strukturę łazienki, ponieważ do zamontowania stelaża wymagane jest wykucie w ścianie otworu, a następnie jej zamurowania i odpowiedniego zabezpieczenia. Według użytkowników odpowiadających na pytanie o to, jaki stelaż podtynkowy do WC, forum odpowiada: do mikroskopijnych łazienek to rozwiązanie będzie zdecydowanie najkorzystniejsze, chociaż bardziej kosztowne i bardziej czasochłonne. Zabudowa lekka jest mniej pracochłonna. Sama podstawa stelaża przytwierdzona jest – w zależności od rozwiązania, jakie oferuje producent – do samej podłogi lub do podłogi o ściany. Następnie całość obudowywana jest płytami GK. Czasem przestrzeń, jaka w ten sposób mimowolnie powstaje nad stelażem, wykorzystywana jest jako niewielka półka.

Jaki stelaż podtynkowy do WC – forum podpowiada

Fachowcy podpowiadają, jaki stelaż podtynkowy do WC – wg forum – będzie pasował. Przy zakupie trzeba brać pod uwagę nie tylko samego producenta oraz jego popularność, ale raczej kwestie czysto praktyczne. Ważne jest, jaki firma oferuje okres gwarancji na stelaż, czy zestaw jako taki jest kompletny czy wymaga uzupełnienia; warto dowiedzieć się też, jakie oferuje tryby spłukiwania. Nie bez znaczenia pozostaje kwestia ilości przyłączy wody, dopasowanie czy choćby sposób korzystania ze spłuczki.

Stelaż do WC – jaki wybrać, aby pasował każdemu domownikowi

Wybór odpowiedniej klasy stelażu do jedno, a jego prawidłowe osadzenie w ścianie i zamontowanie na takiej wysokości, aby toaleta była wygodna w użytkowaniu dla każdego lokatora, to zupełnie osobna kwestia. Na rynku dostępne są wysokie i niskie stelaże. Te zapewniające większą czystość i higienę – stelaże niskie – uniemożliwiają spłukanie wody bez opuszczania deski. Przy stelażach wysokich jest to wykonalne. W kwestii stelaża do WC, jaki wybrać, aby spełniał oczekiwania domowników również pod względem ekonomicznym, niezbędne jest podjęcie decyzji o pojemności spłuczki. Na rynku dostępne są warianty mieszczące od 3 do nawet 9 litrów wody. Oczywiście najbardziej komfortowe są te modele, w których ilość spłukiwanej wody jest dowolnie regulowana w zależności od potrzeb.

Jaki stelaż podtynkowy do WC będzie ekonomiczny?

Ekonomiczny nie zawsze oznacza „tani w zakupie”. Dlatego rozpatrując, jaki stelaż podtynkowy do WC nie będzie generował nadmiernych kosztów, odpowiedź często brzmi: drogi. Chodzi tu głównie o jakość materiałów oraz zastosowanych rozwiązań. Najlepsza jest dwustopniowa regulacja spuszczania wody, która w realny sposób wpłynie na nasze oszczędności. Droższe modele, bezawaryjne, będą oferowane z dłuższą, nawet dziesięcioletnią gwarancją, będą jednak droższe. Wśród zbiorników warto wybierać jednolite, charakteryzujące się większą szczelnością. Na koniec pozostaje kwestia czysto estetyczna, czyli wybranie odpowiedniego, pasującego stylistycznie przycisku zamontowanego w ścianie.

Sprawdź też:

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze