Opakowanie wielokrotnego użytku szyte na miarę

Wszyscy dobrze wiemy, że Ziemia to nasze wspólne dobro, dlatego stale powinniśmy troszczyć się o jej los. Przyzwyczailiśmy się już do używania toreb wielokrotnego użytku, do których pakujemy nasze codzienne zakupy. Ale co w przypadku, gdy rozmiar towaru bądź jego specyfika wymagają wdrożenia nieco bardziej złożonych środków zaradczych? Tutaj z pomocą przychodzą opakowania wielokrotnego użytku szyte na miarę.

Szwajcarska firma Utz oferuje wytrzymałe opakowania wielorazowego użytku, które można stosować przez długi czas. Co ważne, po zakończeniu okresu ich przydatności nie są one bezpowrotnie utylizowane, tylko poddawane recyklingowi. Przedsiębiorstwo zapewnia, że ekologia i troska o środowisko są trwale wpisane w filozofię postępowania firmy. Jednak proces oszczędzania wcale nie dotyczy wyłącznie sprzedawanych opakowań. Firma już na etapie samego wytwórstwa dba o zrównoważony rozwój produktu, czego przykładem jest chociażby woda wykorzystywana do chłodzenia maszyn. W halach produkcyjnych krąży ona w obiegu zamkniętym, dzięki czemu zimą służy do ogrzewania pomieszczeń.

Do produkcji opakowań wielokrotnego użytku szytych na miarę firma Utz wykorzystuje tworzywa sztuczne. Wybór ten jest podyktowany doskonałymi właściwościami technicznymi tego materiału, które pozwalają na wyprodukowanie lekkich i mocnych produktów, które nadają się także do ponownego przetworzenia. 

Firma jest otwarta na indywidualne zamówienia klientów. Dzięki wykorzystaniu różnych analitycznych metod przedsiębiorstwo oblicza komputerowo komponenty i poddaje je zróżnicowanym symulacjom rzeczywistym. W efekcie umożliwia to projekcję obliczeń obciążenia i zastosowań, a także sposób zachowania się przepływu tworzyw sztucznych, co znacząco wpływa na krótszy czas poświęcony na testy. 

Opakowanie wielokrotnego użytku może być tworzone zgodnie z wytycznymi sugerowanymi przez klienta. W tym celu Utz wykorzystuje systemy CAD i modelowanie 3D, by jak najlepiej oddać oczekiwany zamysł. Następnie, z pomocą druki 3D, można szybko stworzyć prototyp danego produktu, co pozwoli na lepszy ogląd danego wyrobu i natychmiastowe wdrożenie wymaganych poprawek. Dzięki temu oszczędza się nie tylko czas, ale i obniża się wymóg późniejszych (potencjalnych) kosztownych modyfikacji narzędzi.

Jednym z produktów, które dobrze oddają w sobie filozofię firmy, jest chociażby DOLLYFIX, czyli ergonomiczny wózek z pojemnikiem służący do robienia zakupów w supermarketach. Wyrób cechuje duża elastyczność wykorzystywania: w zależności od potrzeby możemy dostosować go do wielkości załadunku. Wystarczy, że połączymy ze sobą dwa, trzy lub więcej wózków. Ponadto pojemniki można nakładać na siebie, co walnie przyczynia się do zaoszczędzenia miejsca w sklepie (według producenta aż do 70 procent). 

Źródło: utzgroup.pl

Utz stworzyła także uniwersalny system pakowania GS1 SMART-Box. Dotyczy on składanych pojemników, które przygotowane zostały w oparciu o dane pochodzące ze szczegółowej analizy łańcucha dostaw wielu producentów z branży farmaceutycznej. Produkt zapewnia następujące korzyści: 

  • 1. zoptymalizowany pod względem objętości powrót, 
  • 2. zautomatyzowanie załadunków, 
  • 3. najczęściej wykorzystywane rozmiary, 
  • 4. komputerowe rozpoznawanie, zabezpieczenie w czasie transportu etc. 

Decydując się na posiadanie tego systemu, klienci mogą zmniejszyć koszty procesu o ponad 40 procent, przy jednoczesnym obniżeniu emisji CO2  nawet o 80 procent.

Reasumując, jeżeli firmom zależy na jak najlepszym opakowaniu, które posłuży przez długi czas, a jednocześnie będzie ono w swej specyfice oszczędne i ergonomiczne, to warto by sięgały one po produkty Utz. Dzięki nim nie tylko wzrośnie jakość funkcjonowania poszczególnych przedsiębiorstw, ale i przyczynią się one do dodatkowej ochrony środowiska na Ziemi.

Artykuł sponsorowany

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze