Multiroom dekoder zablokowany – rozwiązanie. Jak odblokować?

Dekoder Multiroom został zablokowany. Twój Multiroom Cyfrowy Polsat nie łączy się z dekoderem głównym. Problem wystąpił pierwszy raz lub pojawia się notorycznie od dłuższego czasu. Poziom twojej irytacji sięga zenitu, a na horyzoncie zero pomysłów na rozwiązanie. Sięgnij po ten artykuł i poznaj między innymi odpowiedź na to, jak odblokować dekoder Cyfrowego Polsatu Multiroom bez karty. Sprawdź sposoby na zażegnanie się z usterką. 

Zobacz: Cyfrowy Polsat – brak sygnału, przyczyny, rozwiązanie

Jak odblokować dekoder Cyfrowego Polsatu Multiroom bez karty

Multiroom Cyfrowego Polsatu to specjalny system, który umożliwia oglądanie telewizji na kilku odbiornikach niezależnie. Jedyny wymóg to posiadanie do każdego telewizora osobnego dekodera i ustalenie, który z nich będzie głównym dekoderem. Nie musisz się martwić o dodatkową antenę – spokojnie posiadanie jednej anteny w zupełności wystarczy. Jest to atrakcyjny produkt od Cyfrowego Polsatu, często wybierany przez klientów. Pomimo popularności tego systemu, spora część konsumentów uskarża się na problemy ze wciąż blokującym się dekoderem. 

Najczęściej wymieniany problem odnosi się do zablokowanego dodatkowego dekodera. W tym artykule postaramy się podpowiedzieć, co można zrobić, by uporać się z usterką i powrócić do oglądania ulubionego programu. Można spróbować zażegnać problem na dwa sposoby: używając karty dekodera głównego lub bez karty. 

Jeśli twój dekoder główny działa prawidłowo i nie został zablokowany, a problem dotyczy dodatkowego dekodera – przyczyną może być stracenie dotychczasowego połączenia internetowego z twoją siecią domową, przez co dekoder główny ma problem z wysłaniem autoryzacji do dekodera dodatkowego. Na początek sprawdź połączenie internetowe i spróbuj ponownie go uruchomić. Wyłącz i włącz ponownie zasilanie. Następnie użyj karty z dekodera głównego. Włóż kartę do zablokowanego dekodera na kilka minut, a gdy ten się tylko odblokuje, wyjmij ją i włóż odpowiednią – przypisaną do tego dodatkowego dekodera. To działanie powinno pomóc. Jeśli jednak blokada pojawiła się ponownie – spróbuj drugiego sposobu.

Źródło: wykop.pl

Jak odblokować dekoder Cyfrowego Polsatu Multiroom bez karty? Musisz posiadać odpowiedni zestaw, który umożliwi ci aktywację przez LAN.

Gniazdo LAN odnajdziesz wśród złączy z tyłu dekodera. Za pomocą kabla sieciowego, inaczej ethernetowego, musisz podłączyć dekoder, na którym wystąpiła blokada, bezpośrednio z routerem modemu będącego źródłem Internetu w twoim domu. 

Już wiesz jak odblokować Multiroom Polsat bez karty.  Co, jeśli powyższe sposoby nie zadziałają? 

Cyfrowy Polsat Multiroom problem z drugim dekoderem 

Jeśli przełożenie karty z głównego dekodera nie pomogło i nadal wyskakuje informacja „dekoder dodatkowy Multiroom został zablokowany” należy poprosić o pomoc dzwoniąc na Infolinię. Osoba, która jest odpowiednio wykwalifikowana, zna doskonale produkt i przyczyny najczęściej występujących usterek, pomoże nam rozwiązać problem z drugim dekoderem Multiroom (Cyfrowy Polsat). 

Przed wybraniem numeru na Infolinię upewnij się, że zablokowany dekoder jest w jednej sieci z dekoderem głównym (poprzez domową sieć Wi-Fi lub przez kabel). W przypadku, gdy sieć się zgadza – musisz poprosić o ponowne parowanie kart i dekoderów oraz o przesłanie ponownej konfiguracji twojego Multirooma. Pamiętaj, aby przy tym nie pomylić kart przypisanych do danego dekodera. Nawet jeśli przekładano kartę z dekodera głównego do dekodera dodatkowego, na Infolinii musisz podać karty zgodnie z ich przypisaniem. Tylko wtedy jest możliwe ponowne sparowanie urządzeń. 

Multiroom nie łączy się z dekoderem głównym Cyfrowy Polsat 

Komunikat „dekoder dodatkowy Multiroom został zablokowany” znów pojawia się na ekranie twojego telewizora? Przyczyna może leżeć także po stronie dekodera głównego. Multiroom Cyfrowy Polsat nie łączy się z dekoderem głównym, jeśli ten jest odłączony od zasilania lub podłączony jest do innej sieci. Zapewnij wszystkim urządzeniom dostęp do tego samego źródła Internetu. Przyczyną nie jest sieć lub zasilanie? Sprawdź antenę. Dekoder główny połączony jest z anteną – zmiany pogodowe, przestawienie anteny lub odłączenie dekodera głównego od anteny może spowodować utrudnienia z połączeniem dodatkowe urządzenia, lub automatyczne jego zblokowanie. Upewnij się, że wszystko jest podłączone prawidłowo i jeśli nadal twój Cyfrowy Polsat Multiroom nie łączy się z dekoderem głównym, nie wahaj się poprosić ponownie o pomoc. 

Z tego artykułu dowiedziałeś się jak odblokować Multiroom Polsat bez karty oraz co zrobić, kiedy masz problem z drugim dekoderem Multiroom od Cyfrowego Polsatu. Problemy techniczne, a zwłaszcza te pojawiające się częściej, mogą denerwować i przytłaczać. Kiedy zastosujesz wszystkie nasze podpowiedzi na rozwiązanie problemu z tego wątku bezskutecznie – śmiało szukaj pomocy u profesjonalistów z tej branży. 

Zobacz: Cyfrowy Polsat w Niemczech? Gdzie kupić, jakie ustawienia?

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze