Koszenie trawy – cennik. Cena za godzinę, hektar, m2

Koszenie trawy może być naprawdę męczące. Godziny stojącej pracy… i to jeszcze na słońcu. Czujesz się jak europejski turysta szukający wody na pustyni, a zamiast piasku, sypie ci w oczy trawa. 

Pozostawiony sam sobie, skupiasz swoje myśli na tym, jak to by było, gdyby koszenie nie było twoim obowiązkiem. W uzyskaniu pełnej wizji przeszkadza ci jednak głośny dźwięk kosiarki, który łudząco przypomina odgłosy robota planującego unicestwienie świata… i jak tu żyć? 

Przecież nie musisz się tak męczyć. To twoje podwórko, ale trawę może skosić za ciebie ktoś inny. Jesteś panem swojego losu, a nie niewolnikiem kosiarki. Zadbaj o siebie i pozwól skosić trawę specjaliście – to on zajmie się nią najlepiej, kiedy ty oddasz się chłodnemu piwu.

Ten artykuł jest dla ciebie, jeśli wpisałeś w wyszukiwarkę: koszenie trawy cennik, koszenie trawy cena za godzinę, usługi koszenia trawy cennik, ile kosztuje koszenie trawy, koszenie trawy cena za m2, koszenie trawników cena, cennik koszenia trawy kosą spalinową, cena za hektar lub koszenie trawy kosiarką bijakową cennik. Dzięki nam nie będziesz musiał marnować swojego cennego czasu na koszenie trawnika.

Koszenie trawy cennik

Pierwszą ważną kwestią, która pozwoli nam ustalić, ile kosztuje koszenie trawy jest region, w którym mieszkamy – koszenie trawy ma inny cennik dla każdej części Polski. Jeśli zastanawiamy się, ile kosztuje koszenie trawy i chcemy znaleźć cennik usługi koszenia trawy we Wrocławiu, to cena za koszenie trawników w Krakowie czy Gdańsku nie będzie dla nas optymalna. 

Cennik za usługi koszenia trawy może być inny w zależności od konkretnego województwa, a nawet miasta! W Warszawie cena za koszenie trawników będzie wyższa niż we wiosce pod Warszawą.

Innym czynnikiem, który wpłynie na to, jak będzie wyglądał cennik koszenia trawy jest ukształtowanie terenu – jak myślicie, ile kosztuje koszenie trawy na wyboistej działce, a ile kosztuje koszenie trawy na gładkim i prostym terenie? Różnica może być kolosalna! Cena za hektar, cena za m2 i cena za godzinę też będą się od siebie różnić. To samo dotyczy sprzętu – koszenie trawy kosiarką bijakową i koszenie trawy kosą spalinową ma inny cennik. Warto też wiedzieć, że cena za koszenie małych, przydomowych posesji rzadko podlega negocjacji. Źródła podają, że cena za koszenie trawników może być negocjowana w przypadku dużych posesji.

Koszenie trawy cena za godzinę

Wielu z was na pewno zastanawia się, w jaki sposób najlepiej rozliczać cenę za koszenie trawnika – to ile kosztuje koszenie trawy, może się bowiem różnić w zależności od tego, czy interesuje nas cena za godzinę, cena za m2, czy cena za hektar. Którą opcję najlepiej wybrać? 

Koszenie trawy to czynność, przy której lepiej nie pytać o to, jaka jest cena za godzinę. Dlaczego? Jest to bardzo łatwe pole do nadużyć i oszustw – przecież ktoś może specjalnie wykonywać swoją pracę wolniej, żeby dostać więcej pieniędzy. Specjalista prawdopodobnie nie posunąłby się do takiego czynu, ale z drugiej strony sama byłam ostatnio świadkiem tego, jak przy remoncie obiektu sportowego pracownicy budowlani rozłożyli sobie leżaki i spędzili na nich jakąś godzinę. Wiem, wydaje się to komiczne, ale taka sytuacja naprawdę miała miejsce.

Jeśli interesuje cię koszenie trawy i cena za godzinę, to powinieneś znaleźć czas, by obserwować osobę zajmującą się trawnikiem i śledzić jej postępy. Ale chyba nie zlecasz koszenia komuś, po to, żeby cały czas nad nim stać, prawda? Jeśli decydujecie się na to, aby koszenie trawy miało stawkę za godzinę, to warto wyznaczyć obszar, który bez żadnych wymówek powinien zostać wykoszony w ciągu 30 minut lub godziny.

Cena za godzinę koszenia trawy może wynosić od 100 do nawet 200 zł – wszystko zależy od czynników, o których już wyżej wspomniałam.

Koszenie trawy cena za m2

Usługi koszenia trawy mogą mieć inny cennik w zależności od tego, ile m2 obejmują. Cena za m2 jest zależna od tego, gdzie mieszkamy, jaki obszar ma zostać skoszony i czy wybierzemy kosę spalinową, czy kosiarkę bijakową. Ile kosztuje koszenie trawy za m2? Jaki jest cennik za koszenie trawy na m2? Śpieszymy z odpowiedzią.

Oto usługi koszenia trawy – cennik za m2 na przykładzie konkretnych miejscowości:

  • koszenie trawy, cena za m2 w Głogowie to od 0,47 zł do 1,01 zł w zależności od sprzętu,
  • cena za m2 koszenia trawnika we Wrocławiu i w Łodzi to 0,53 zł – 1,02 zł,
  • cena za m2 koszenia trawy w Toruniu to 0,41 zł – 1,02 zł,
  • w Lublinie zapłacimy za skoszenie m2 0,44 zł – 0,98 zł,
  • w Zielonej Górze za m2 damy 0,49 zł – 0,95 zł,
  • cena za m2 skoszenia trawnika w Krakowie to 0,56 zł – 1,17 zł, sprawa wygląda podobnie w Warszawie, gdzie cena może sięgać nawet 1,24 zł,

Jak widzicie, rozstrzał cenowy jest dosyć duży.

Koszenie trawy – cena za hektar

Cena za hektar skoszonej trawy powinna nas interesować, jeśli trawa obejmuje naprawdę dużą powierzchnię działki. Zazwyczaj kierujemy się ceną za hektar, kiedy chcemy, by skoszono trawnik lub łąkę kosiarką rotacyjną.

Cennik koszenia trawy za hektar dla konkretnych województw wygląda tak:

  • dolnośląskie, lubelskie, świętokrzyskie, podlaskie, warmińsko-mazurskie  – 1200 zł – 1330 zł za hektar,
  • kujawsko-pomorskie, lubuskie, łódzkie, wielkopolskie, zachodniopomorskie, pomorskie – 1290 zł – 1370 zł za hektar,
  • śląskie, mazowieckie – 1290 zł – 1540 zł za hektar,
  • małopolskie, opolskie, podkarpackie – 1370 zł – 1460 zł za hektar.

Koszenie trawy kosiarką bijakową cennik

Specjaliści wskazują, że cennik za koszenie trawy kosiarką bijakową jest bardzo korzystny i bardziej opłaca się traktować nasz trawnik kosiarką bijakową szczególnie w przypadku łąk i innych dużych powierzchni – sadów i pól. Kosiarka bijakowa świetnie nadaje się do mulczowania. Koszenie trawy kosiarką bijakową kosztuje od 1500 zł do nawet 2500 zł za hektar. Pamiętajcie, że żyjemy w czasach, kiedy wszystko drożeje i ceny bardzo szybko idą w górę. 

Nie można ustalić, ile kosztuje koszenie trawy kosiarką bijakową w poszczególnych województwach, ponieważ taki cennik nie jest dostępny. Na rynku jest duża konkurencja i nie każda firma mówi chętnie o tym, ile bierze za skoszenie trawnika. 

Cennik koszenia trawy kosą spalinową

Kosa spalinowa to często wybierane rozwiązanie, dlatego też wiele osób jest ciekawych, jak wygląda cennik koszenia trawy kosą spalinową. Na ten temat znajdziemy zdecydowanie więcej informacji niż w przypadku cennika koszenia kosiarką bijakową.

Kosa spalinowa świetnie sprawdzi się, kiedy mamy do czynienia z wysoką i bardzo wysoką trawą. Usługi koszenia trawy kosiarką spalinową obejmują najczęściej koszenie, zbiór, wywóz i utylizację trawy. 

W zależności od województwa cena za koszenie trawy kosiarką bijakową zaczyna się od 0,87 zł za m2, a kończy się na 1,24 zł za m2. Jak widać, ceny są bardzo różnorodne – najmniej za tę usługę zapłacimy w województwie podlaskim, warmińsko-mazurskim i wielkopolskim, a najwięcej w  województwie mazowieckim i małopolskim. 

Jeśli przeczytaliście cały artykuł, to nie musicie się już martwić o to, że oddacie swój trawnik w złe ręce. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, dlatego dobrze, że już wiesz czy w twoim przypadku lepiej sprawdzi się kosa spalinowa, czy kosiarka bijakowa. Masz też pojęcie o tym, że cennik obejmujący koszenie trawy za godzinę może być dużo gorszym rozwiązaniem niż cennik obejmujący cenę za m2 lub hektar. Zleć usługę koszenia trawy specjaliście i o nic się nie martw!

Sprawdź też:

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze