Jak zresetować ekspres Saeco?

Prawidłowe i regularne dbanie o ekspres do kawy pozwala na dłużej cieszyć się wyjątkowym smakiem kawy. To również gwarancja, że nasze urządzenie nie będzie wymagało ciągłych napraw i posłuży nam na znacznie dłuższy czas. Są jednak sytuacje, że ekspres do kawy wymaga resetu. Zdarza się to najczęściej, gdy, któryś z jego modułów zatnie się podczas pracy. Ostatnio dużym powodzeniem cieszą się ekspresy marki saeco. Dziś podpowiadamy, jak zresetować ekspres Saeco, aby na dłużej cieszyć się smakiem kawy i bez problemu poradzić sobie w awaryjnych sytuacjach podczas obsługi urządzenia. 

Saeco – ekspresy do kawy

Niewiele osób wie, że firma Saeco połączyła się z marką Philips w 2009 roku. Tak naprawdę jest to światowa marka ekspresów do kawy, która wywodzi się z Włoch. Firma powstała w 1981 roku i od tego czasu cieszy się wyjątkową renomą wśród użytkowników. Wielu użytkowników poleca urządzenia tej marki, a na różnych forach znaleźć można wiele pozytywnych opinii o ich użytkowaniu i jakości przyrządzanej kawy. Zdarzają się także komentarze z prośbą o pomoc, bo urządzenie zawiesiło się w trakcie czyszczenia lub parzenia kawy. Wówczas rodzi się pytanie, jak zresetować ekspres Saeco, aby na nowo przywrócić jego funkcjonowanie? Jest to bardzo przydatna rada, z której z pewnością skorzystają posiadacze tych ekspresów. 

Jak zresetować ekspres Saeco Incanto?

Saeco Incanto to automatyczny ekspres, który powstał z myślą o przygotowaniu kawy czarnej oraz kawy ze spienionym mlekiem. Jego użytkownicy chwalą go za wyjątkowo trwały, ceramiczny młynek, duży wybór kaw oraz intuicyjny panel sterowania i niezwykle elegancką obudowę. Zdarza się jednak tak, że podczas czyszczenia lub zaparzania kawy dochodzi do zawieszenia tych modułów. Jest to nieuniknione przy pracy każdego ekspresu do kawy, ze względu na komputerowy moduł sterowania. Zachodzi pytanie, jak zresetować ekspres Saeco Incanto, aby móc cieszyć się przyrządzona kawą?

Wszystko zależy od tego, jaki dokładnie wystąpił problem. Jeśli nie możemy włożyć ponownie jednostki zaparzającej, to wówczas procedura tego, jak zresetować ekspres Saeco Incanto wygląda następująco. Należy włożyć samą tacę ociekową i zamknąć klapę serwisową. Następnie trzeba włączyć i wyłączyć urządzenie i ponownie włożyć jednostkę zaparzającą. Jeśli mamy problem z ikoną zapełnienia pojemnika na fusy, to pamiętajmy, aby opróżnić ją przy urządzeniu, które jest włączone. 

Jak zresetować ekspres Saeco Intelia?

Saeco Intelia, to kolejny model polecany przez użytkowników. Jeśli podczas jego awarii zastanawiamy się jak zresetować ekspres Saeco Intelia, to warto wiedzieć, że jego obsługa jest podobna jak inne urządzenia marki Saeco. Czasem wystarczy wyłączyć urządzenie od zasilania i odczekać dłuższą chwilę, aby na nowo przywrócić jego prawidłowe działanie. Jeśli jednak po tym, jak zresetujemy ekspres Saeco Intelia, w dalszym ciągu mamy problem z jego  prawidłowym działaniem, to konieczne może okazać się wezwanie serwisu, który fachowo rozwiąże problem i doradzi, jak unikać takich sytuacji w przyszłości.

Dlaczego należy regularnie dbać o ekspresy do kawy?

Pamiętajmy o tym, że tylko regularna konserwacja i użytkowanie ekspresu zgodnie z jego przeznaczeniem sprawi, że przed długi czas będzie nam służył bez żadnych problemów. Regularny proces czyszczenia, odkamieniania i wymiany filtrów, to gwarancja dłuższej żywotności ekspresów do kawy.

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze