Jak zresetować ekspres Krups

Wiele osób nie wyobraża sobie innego rozpoczęcia dnia niż filiżanka dobrej kawy. Aby w pełni czuć wyjątkowy aromat kawy, niezbędnym elementem wyposażenia kuchni stał się ekspres do kawy. Na rynku wiele jest dostępnych firm i modeli. Wiele firm oferuje tylko ekspresy, które doskonale parzą kawy czarne, ale znacznie popularniejsze są takie, które dodatkowo potrafią przyrządzić kawę ze spienionym mlekiem.

Niektóre modele obsługują kawę z kapsułek, do innych wymagana jest kawa w ziarnach. Ostatnio rynek ekspresów do kawy podbija marka Krups. Jest jeden element wspólny, niezależnie od firmy lub modelu, o którym należy pamiętać – odpowiednia konserwacja i dbanie o prawidłowe funkcjonowanie sprzętu. W tym celu należy regularnie czyścić moduł parzenia i cały sprzęt, ale także wykonywać jego reset.

Ekspres Krups – opinie

Nie da się nie zauważyć, że ekspresy do kawy firmy Krups opinie wśród użytkowników mają pozytywne. Najczęściej wskazują oni na to, że są to ekspresy z bardzo wysoką funkcjonalnością, a także duża ilość modeli pozwala na odpowiedni wybór parametrów. Łatwa funkcjonalność pozwala także na wykonanie szybkiego resetu ekspresów Krups.  Znajdziemy tutaj ekspresy na kapsułki, takie, które doskonale parzą kawę czarną, ale także te, które przygotują pyszną kawę z mlekiem, a do tego mają wbudowany młynek. 

Ekspresy Krups – reset. W jakim celu go wykonać?

Jeśli Wasz ekspres do kawy Krups nie działa prawidłowo, migają mu różne diody, to pierwsza czynność, jaką należy wykonać, to właśnie reset ekspresu. Pozwoli on na ponowne uruchomienie każdego modułu oraz naprawienie powstałych nieprawidłowości. Często na forach internauci piszą, że ich ekspres zawiesił się i jak zresetować ekspres Krups, żeby naprawić błąd? To właśnie w tych przypadkach niezbędne może okazać się wykonanie tej czynności. 

Reset można rozumieć na różne sposoby. Przytoczone powyżej to tylko jedna z możliwości. Może okazać się, że ekspres Krups wymaga resetowania do ustawień fabrycznych. W niektórych przypadkach możliwy będzie reset wypitych kaw lub tych, które zostały dodane do ulubionych.

Jak zresetować ekspres Krups?

Bardzo często w wielu modelach ekspres Krups resetuje się po wykonaniu dokładnego czyszczenia. Takie modele mają zaprogramowany automatyczny reset przy czyszczeniu poszczególnych modułów. Dla przykładu, wyjmując w ekspresach ciśnieniowych moduł parzenia i jego oczyszczeniu, cały ekspres Krups zostanie zresetowany. Jest to poniekąd spowodowane tym, aby użytkownicy pamiętali o regularnym czyszczeniu i konserwacji ekspresów. 

Modele, które  są w pełni automatyczne, mają tendencję do zawieszania się. Nie pozostaje wówczas nic innego, jak chwilowe odłączenie ekspresu od zasilania. Pamiętajmy jednak, aby przed ponownym uruchomieniem odczekać dłuższą chwilę i dopiero ponownie podłączyć urządzenie do zasilania.

Ekspres Krups – jak dbać, aby unikać częstego resetowania?

Zbyt częsty reset nie służy dobrze ekspresem i może świadczyć, że mamy do czynienia z nieco bardziej złożonym problemem. Jeśli musimy wykonywać reset, bo nasze urządzenie często się zawiesza, może to świadczyć o tym, że uszkodzony jest system. Warto sprawdzić to u serwisanta. Użytkując ekspresy Krups, należy pamiętać o ich eksploatacji zgodnie z przeznaczeniem, częstym czyszczeniem poszczególnych elementów oraz regularnej wymianie filtrów do wody. Wszystkie te zabiegi pozwolą na dłużej cieszyć się urządzeniem i pyszną kawą. 

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze