De Dietrich – opinie. Pompy ciepła, piece gazowe

Popularność urządzeń grzewczych w duchu ekologicznym trwa w najlepsze, na czym chce skorzystać wielu oszustów. Inwestycja w nie może sporo kosztować, nie mając nic wspólnego z ekologią, dlatego zaufane firmy są na wagę złota. Dziś przyjrzymy się jednej z nich – De Dietrich produkującej pompy ciepła i piece gazowe.

Pod lupę weźmiemy modele:

  • De Dietrich Alezio
  • MCR3 EVO 24T
  • MCR HOME 20/24
  • MCR HOME 20/26 mi
  • MPX 24 COMPACT
  • oraz BAXI DUOTEC COMPACT 24

Zobacz: Piece Ogniwo – opinie, testy, co piszą na forum?

De Dietrich – co to za firma? 

Firma De Dietrich stała się symbolem przemysłu we Francji ze względu na jej długą tradycję, jak i jakość odlewów swoich sprzętów. W aktualnej ofercie posiada wiele modeli pomp ciepła, pieców gazowych, a także systemów solarnych i klimatyzacji. 

Piec gazowy De Dietrich opinie 

W trakcie poszukiwań opinii dotyczących poszczególnych pieców stale natrafialiśmy na same superlatywy do każdego z wariantów pieców gazowych De Dietrich. Widocznie za długą tradycją przemysłową kryje się najwyższa jakość. Tym, co je cechuje, jest solidność wykonania, estetyka, bezawaryjność oraz wydajność. Zresztą, przekonacie się sami, przechodząc do dalszej części tekstu. Na poniższym screenie opinia o MCR Home 20/24.

Źródło: opineo.pl

Pompy ciepła De Dietrich opinie

Oferta firmy De Dietrich składa się przede wszystkim z pieców gazowych oraz pomp ciepła. Opinie, jakie zbierają, tylko potwierdzają fakt, że jakość wykonania produktów idzie za renomą i zasługami firmy. Szczególnie pochlebne komentarze zbierają pompy ciepła z serii GSHP. Tym, co wyróżnia pompy De Dietrich, jest przede wszystkim wydajność. Badania pokazują, że podczas użycia 1 kWh energii, potrafią wyprodukować 5 kWh ciepła. Dzięki temu rachunki mogą się zmniejszyć nawet o 80%. Bardziej zaawansowane modele pomp ciepła De Dietrich oferują swoją skuteczność także latem za sprawą funkcji chłodzenia.

Zobacz: Piec DE Dietrich – nie odpala, nie włącza się, nie grzeje grzejników – rozwiązanie

Pompa ciepła De Dietrich Alezio opinie 

Pierwszym modelem, któremu się przyjrzymy, jest pompa ciepła De Dietrich Alezio. Jakie opinie zbiera wśród użytkowników? Mimo niewielkiej ilości są one pozytywne. Jedna z nich podkreśla, że pompa ciepła De Dietrich Alezio jest bardzo wytrzymała i wydajna, ponieważ z powodzeniem użytkuje ją od czterech lat. Inna o De Dietrich Alezio pisze, że pompa ciepła nie należy do taniej inwestycji, więc obawiała się, czy to jej się zwróci. Jak się okazało, pompa ciepła Alezio sprawuje się wzorowo.

De Dietrich MCR3 EVO 24T opinie 

Czas na drugi produkt firmy De Dietrich – piec gazowy MCR3 EVO 24T. Jest to model jednofunkcyjny. Zadowoleni klienci określają go jednym z najlepszych kotłów na rynku. Marka polecana na lata. Na plus wychodzi intuicyjna obsługa De Dietrich MCR3 EVO 24T, a także jego działanie: ciche i bezawaryjne. Ponadto piec gazowy jest mniejszych gabarytów, co sprawia, że MCR3 EVO 24T nie rzuca się w oczy.

Źródło: sklepekogrzanie.pl

De Dietrich MCR Home 20/24 opinie 

Następnym piecem gazowym od De Dietrich, który sprawdzimy, jest MCR Home 20/24. Ten wariant, w przeciwieństwie do poprzedniego, jest dwufunkcyjny. Średnia ocen na Ceneo.pl wynosi 4.9 dla 17 opinii. Poza sprawnym użytkowaniem ważne są również walory estetyczne, a te komentujący ocenili wysoko. De Dietrich MCR Home 20/24 jest niewielkich rozmiarów, a solidne wykonanie pozwala trzymać go na wierzchu. Jedna z opinii mówi, że w trakcie dwóch lat użytkowania MCR Home 20/24 nie było potrzeby wzywania specjalisty. Co jeszcze? Ma świetne parametry, nie zżera za dużo pieniędzy i cicho pracuje.

Zobacz: Jak zamontować drzwi ażurowe do ściany?

De Dietrich MCR Home 20/26 mi opinie 

Kolejny piec gazowy marki De Dietrich to MCR Home 20/26 mi, sprawdźmy opinie. Podobnie jak swój poprzednik, jest kotłem dwufunkcyjnym. Nie znajdziemy na forum krytycznych komentarzy. Powtarza się uwaga o wydajności i solidności, jeden z komentujących posiada De Dietrich MCR Home 20/26 mi od pięciu lat i ani razu w tym czasie piec się nie zepsuł. Dzięki skutecznej pracy model MCR Home 20/26 mi pozwala zaoszczędzić na rachunkach. Jest najpopularniejszym piecem gazowym tej marki, więc nie dziwi fakt, że De Dietrich MCR Home 20/26 mi tak dobrze się sprawuje.

De Dietrich MPX 24 Compact opinie 

Kontynuujemy przegląd pieców gazowych. Czas na De Dietrich MPX 24 Compact. Również w przypadku tego modelu producent dopina wszystkie parametry na ostatni guzik. Cicha praca i bezawaryjność czynią MPX 24 Compact wygodnym urządzeniem, którego obsługa jest prosta, bo intuicyjna. Na zamontowanej w piecu konsoli pokazują się odpowiednie komunikaty, więc nawet osoba bez rozeznania w kotłach ciepła obsłuży De Dietrich MPX 24 Compact. Piec generuje niższe rachunki za gazowe ogrzewanie, co sprawia, że zwrot za zakup MPX 24 Compact robi się sam.

Źródło: ceneo.pl

De Dietrich Baxi Duotec Compact 24 opinie 

Przed nami ostatni piec gazowy, De Dietrich Baxi Duotec Compact 24. Nie dziwi fakt, że i tu pojawiają się pozytywne opinie, dotyczące tych samych cech, co u swoich poprzedników. Baxi Duotec Compact 24 świetnie sprawdza się w mniejszym mieszkaniu, nie ulega awariom, a w najgorszym wypadku firma posiada rozbudowany serwis. Model Baxi Duotec Compact 24 jest jedynym, przy którym znaleźliśmy negatywne oceny. Na stronie armatura24.pl ma średnią 3.5/5 na podstawie 57 ocen. Szukając opinii na Ceneo.pl, trafiliśmy na dwa skrajne komentarze o Baxi Duotec Compact 24. Jeden, że ma zawsze ciepłą wodę, drugi – wręcz odwrotnie. 

Firma De Dietrich nie istnieje na rynku od wczoraj. To marka, która budowała swoją renomę i pozycję przez lata, czego dowodem są pozytywne opinie oraz fakt, że nadal sprzedają swoje sprzęty. Zdecydowanie warto robić zakupy w De Dietrich.

Zobacz: Drzwi Martom – opinie

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze