Jak urządzić pokój małego kibica piłki nożnej?

Zastanawiasz się, w jaki sposób urządzić pokój swojego dziecka? Jeśli interesuje się ono piłką nożną, to może być to łatwiejsze, niż Ci się wydaje. W tym tekście podpowiadamy, co powinno znaleźć się w takim pomieszczeniu. Znajdziesz tutaj też pomysł na pokój dla dorosłego fana futbolu. Zapraszamy do lektury!

Podłogi i ściany

Przygotowując się do urządzania pokoju małego kibica piłki nożnej, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Czy nasze dziecko ma swój ulubiony klub? Jakim zawodnikiem jest najbardziej zafascynowane? Czy w przeciągu najbliższych miesięcy jego zainteresowania mogą ulec zmianie?

Jeśli nasza pociecha jest zagorzałym fanem konkretnej drużyny, wówczas możemy pomyśleć o aranżacji wnętrza w barwach klubowych. Nie oznacza to oczywiście, że w przypadku kibicowania Polonii Warszawa, pokój ma zostać pomalowany cały na czarno. Warto we wszystkim zachować umiar i zdrowy rozsądek.

Na podłodze może zagościć dywan lub wykładzina imitująca boisko. Nie jest to jednak warunek konieczny. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w przypadku mniejszych dzieci.

Ściany można pomalować na jasny kolor. Na jednej z nich warto pomyśleć o fototapecie nawiązującej do ulubionego zespołu lub piłkarza. Dobrze sprawdzą się też antyramy, w których można umieścić np. koszulki. 

Umeblowanie

Pokój dziecka powinien służyć do trzech celów: wypoczynku, zabawy i nauki. Umeblowanie powinniśmy rozpocząć od znalezienia odpowiedniego łóżka. Na rynku można spotkać się takimi, które przypominają bramkę piłkarską. Świetnym uzupełnieniem będzie w tym przypadku pościel w barwach ulubionego klubu.

Nie można też zapomnieć o odpowiednim biurku. Najlepiej sprawdzą się tutaj meble w jasnych barwach lub nawiązujące swoim odcieniem do surowego drewna. Taka kolorystyka powinna pasować dzieciom w każdym wieku, więc mogą się one “dorastać” razem z nimi.

Jeśli zdecydujemy się na robienie szafy na indywidualne zamówienie, warto pomyśleć o zrobieniu specjalnych półek, na których będzie można trzymać np. piłki. Jeśli nasze dziecko trenuje też piłkę nożną, wówczas powinniśmy zadbać o odpowiednie miejsce, gdzie będzie mogło trzymać swoje puchary, medale i dyplomy.

Elementy dodatkowe

Nic tak nie doda pomieszczeniu piłkarskiego charakteru, jak odpowiednie dodatki. Wspominaliśmy już o pościeli. Co jeszcze powinno się znaleźć w pokoju małego kibica?

Przy łóżku może stanąć lampka nocna, przypominająca swoim kształtem futbolówkę. Na ścianie można powiesić piłkarski zegar. Jeśli pokój jest odpowiednio duży, wówczas warto się zastanowić nad kupnem małych przenośnych bramek. Dzięki temu nasza pociecha będzie mogła trenować, gdy na dworze będą niesprzyjające warunki pogodowe.

Przy starszych dzieciach niezbędny może okazać się też telewizor. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy sami niezbyt interesujemy się piłką nożną. Unikniemy wtedy walki o pilota i nikt nie będzie musiał rezygnować z ulubionego serialu czy filmu. 

Pokój dla dorosłego fana futbolu

Nie należy zapominać też o tym, że mężczyźni w głębi duszy na zawsze pozostaną dziećmi. Dlatego oni też powinni mieć swój piłkarski pokój. Co powinno się w nim znaleźć?

Podstawowym elementem będzie kanapa i wygodne fotele. Nie obejdzie się też bez telewizora, na którym będzie można śledzić mecze. A obecnie jest co oglądać. Jeśli ktoś posiada kod promocyjny STS, to otrzyma od firmy nie tylko freebet bez depozytu, ale przede wszystkim dostęp online do wszystkich najważniejszych wydarzeń sportowych.

Pokój dorosłego fana futbolu powinien też być wyposażony w małą lodówkę, w której umieszczony zostanie złocisty trunek. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnego wychodzenia do kuchni w czasie meczu. W pomieszczeniu powinien też się znaleźć odpowiedni stolik oraz barek. Jeśli miejsce na to pozwoli można też rozważyć kupno “piłkarzyków’.

Artykuł sponsorowany

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze