Jak oświetlić kabinę prysznicową? Bezpieczne oświetlenie kabiny

Kąpiel po ciężkim dniu, bywa prawdziwym zbawieniem. Rytuał ten, pomaga nam się bowiem, odprężyć i zrelaksować. Niezależnie od tego, czy wybierzemy do tej czynności wannę, czy prysznic. Warto zadbać o odpowiednią oprawę tego czasu, w którym oddamy się błogiemu relaksowi. Jak tego dokonać? Można na przykład sprawić, że atmosfera stanie się jeszcze lepsza, poprzez dobór przyjemnej muzyki, która będzie lecieć w tle, lampce dobrego wina oraz nastrojowym oświetleniu.

Jeśli posiadacie w swoim domu prysznic, to zapewne zastanawiacie się, jak wybrać bezpieczne oświetlenie kabiny prysznicowej, a także, czy istnieje lampa wodoszczelna pod prysznic? Znalazłam odpowiedzi na te zagadnienia. Ciekawych ich rozwiązań, zapraszam do lektury.

Jak oświetlić kabinę prysznicową? 

Jak oświetlić kabinę prysznicową? Metod na to zagadnienie, jest na rynku kilka. Najczęściej jednak wybór osób, które chcą rozjaśnić swój prysznic, pada na montaż oświetlenia sufitowego. Jest to sposób łatwo dostępny oraz prosty do instalacji.

Dla tych jednak, którym rozwiązanie to, wydaje się zbyt pospolite, istnieje jeszcze jedna metoda, która pomoże rozwiązać kwestię, jak oświetlić kabinę prysznicową. Idealnie sprawdzi się do tego bowiem elegancki plafon lub żyrandol. Przed zakupem któregoś z nich, warto jednak zweryfikować, czy posiada właściwości wodoodporne. Do ich montażu zaś, warto zatrudnić fachowca, który zainstaluje ten przedmiot w sposób estetyczny, jak i również, niezagrażający naszemu życiu.

Bezpieczne oświetlenie kabiny prysznicowej 

Jakie powinno być bezpieczne oświetlenie kabiny prysznicowej? Nie wolno pod żadnym pozorem zapominać o tym, aby sprawdzić, czy lampa, która nam się podoba, jest wodoszczelna. Jest to, chyba najważniejsza sprawa w temacie, jakim jest bezpieczne oświetlenie kabiny prysznicowej.

kabina oświetlana od dołu
źródło: lumigo.pl. Kabinę można oświetlić również od dołu.

Oświetlenie pod prysznic IP65

Jak w kwestii rozświetlenia, sprawdzi się oświetlenie pod prysznic IP65? O lampach, które posiadają oznaczenie tego typu, mówi się, że są odporne na kurz oraz wodę. Jednak w tym drugim przypadku tylko wtedy, jeśli leci ona, pod niskim ciśnieniem. Szukając jednak lampy, która najlepiej się nada, często polecane jest oświetlenie pod prysznic IP65.

Co natomiast oznaczają te enigmatycznie wyglądające cyferki? Pierwsza mówi nam o ochronie przed kurzem, druga o wodzie. Szóstka świadczy o najwyższej sile, piątka jest nieco słabsza.

Oświetlenie pod prysznic IP65 najlepiej sprawdzi się wtedy, jeśli nasza łazienka, posiada wysokie sufity a prawdopodobieństwo, że w jakiś sposób woda je ochlapie, jest znikome.

Na rynku, istnieje bardzo wiele lamp, które posiadają tę sygnaturę. W związku, z czym jestem pewna, że niemal każdy, będzie w stanie znaleźć coś dla siebie. Ma to również spory wpływ na to, że właśnie na ich montaż decyduje się większość osób. Warto jeszcze wspomnieć, że często produkty te, są w zaskakująco niskich cenach, potrafią zaczynać się już od kwoty 40 zł.

Lampa wodoszczelna pod prysznic

Jaka powinna być lampa wodoszczelna pod prysznic? Nim dokonamy jakiegokolwiek zakupu, powinniśmy zawsze sprawdzić, jak wypada właśnie jej wodoodporność na podstawie stopni IP, które są obok niej podane. Powiedziałam już o tym zagadnieniu akapit powyżej, lecz powtórzę jeszcze raz, gdyż jest to kluczowe w kwestii naszego bezpieczeństwa. Cyferka sześć jest tą najmocniejszą. Rekomendowane jest, że lampa wodoszczelna pod prysznic, powinna być oznaczona co najmniej sygnaturą IP44. Jednakże uwaga! Takie oznaczenie możemy wybrać tylko wtedy, jeśli rozważamy oświetlenie sufitowe. W przypadku tego ściennego powinno ono wynosić co najmniej IP66.

Wybierając lampę wodoszczelną pod prysznic, bezwzględnie trzeba o tej kwestii pamiętać. Temat naszego bezpieczeństwa, powinniśmy przekładać ponad design łazienki. Jeśli natomiast żadne oświetlenie nie spełnia naszych oczekiwań, warto przeczekać kilka tygodni. Asortyment łazienkowy z roku na rok, mam wrażenie, jest coraz większy. W odpowiednim momencie każdy znajdzie coś dla siebie.

Zdaje sobie sprawę, że wybór wodoszczelnej lampy do naszego prysznica, wcale nie jest taki łatwy. Pamiętajcie jednak, żeby w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, poprosić o pomoc pracowników działów oświetleniowych. Oni najlepiej wiedzą, który produkt sprawdzi się w łazience a przy tym, co najważniejsze, będzie bezpieczny.

Zobacz też:

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze