Stihl MS 261 – opinie i wady

Nawet najbardziej renomowane firmy i doskonałe marki mają produkty lepszej i gorszej jakości. Siłą rzeczy jednak producent nigdy nie poinformuje nas, jakie są słabe strony wyszukanego przez nas urządzenia – zwłaszcza, jeśli nie jest tanie. Na szczęście o Stihl MS 261 opinie można znaleźć bez trudu na wielu forach internetowych i następnie samemu zweryfikować, co jest prawdą, a co niekoniecznie.

Stihl zakończył produkcję kultowej już pilarki MS 260, zastępując ją modelem Stihl MS 261 – opinie o nowym produkcie, szczególnie na początku sprzedaży, są bardzo cenne dla potencjalnych użytkowników. Czy w takim razie nowy produkt od Stihl jest w stu procentach godny polecenia?

Stihl MS 261 – opinie o nowym produkcie

Według producenckiej opinii Stihl MS 261 jest kontynuacją wszystkich poprzednich, profesjonalnych pilarek, wykorzystywanych w przemyśle leśnym do ciężkich prac. Oznacza to, że o Stihl MS 261 opinie powinny być raczej pozytywne, a sam sprzęt – solidny, wytrzymały, taki, jakiego spodziewać się można po marce Stihl. Mimo stosunkowo wysokiej ceny uważana jest jako produkt ze średniej półki – trzeba jednak pamiętać, ze to sprzęt o specjalnym przeznaczeniu, nie dla ogrodowych hobbystów. Oferowany w pilarce silnik ma moc 3 kilowatogodzin, czyli 4,1 KM. Duża musi być również pojemność skokowa, aby poradziła sobie z wytężoną pracą – w tym przypadku mamy 50,2 centymetra sześciennego. Prowadnica ma dość sporą długość – 40 centymetrów.

Stihl MS 261 – wady opisywane przez użytkowników

Według opisów model jest wytrzymały, z dobrym, nowoczesnym i oszczędnym silnikiem 2-MIX. Co więcej, zastosowany system przepłukiwania cylindra sprawiają, że moc nie słabnie, jak ma to miejsce w przypadku i urządzenie pracuje z wysokim momentem obrotowym. Także wszystkie inne systemy i udoskonalenia sprawiają, że ciężko wskazać w modelu Stihl MS 261 wady. Konstruktorzy przyłożyli się do swojego nowego dzieła, poprawiając jedyne wskazywane przez użytkowników mankamenty. O Ile w poprzedniej pilarce drgania podczas pracy był mocno odczuwalne, w przypadku Stihl MS 261 wad tego typu już nie ma – został w nim zastosowany system tłumienia drgań. Co więcej, naprawdę się sprawdza. Oczywiście raz na jakiś czas o Stihl MS 261 na forum trafi się opinia, że to urządzenie psuje się od samego początku, ale trzeba to złożyć bardziej na karb pecha i zakup wadliwie złożonego sprzętu – takie rzeczy mogą zdarzyć się każdej marce, nawet premium.

Stihl MS 261 i Stihl MS 261 C-M – cena modeli

Za podstawową wersję Stihl MS 261 cena nie jest zbyt wygórowana, jeśli wziąć pod uwagę fakt, że to narzędzie do profesjonalnego użytku, o podwyższonej wytrzymałości oraz że posiada obok sprawdzonych, tradycyjnych rozwiązań także zupełnie innowacyjne. Za Stihl MS 261 wg opinii klientów trzeba obecnie zapłacić około 3 500 złotych lub więcej, w zależności od sklepu.

W ofercie producenta jest jeszcze jedna opcja, a mianowicie Stihl MS 261 C-M – cena w tym wypadku musi być nieco wyższa – w katalogach wynosi ona jakieś 3 600 złotych. Wyższa cena Stihl MS 261 C-M wynika z zastosowania ogrzewania zarówno gaźnika, jak i uchwytu. Dzięki tej dodatkowej funkcji praca jest zdecydowanie bardziej komfortowa, nawet przy niższych temperaturach. Zwracają na to uwagę opinie o Stihl MS 261 C-M, które można znaleźć powszechnie na wielu forach internetowych. Dodatkiem jest też zastosowany łańcuch RS Pro .325”, gwarantujący znacznie większą wydajność podczas wycinki. Jeśli przy zakupie brać pod uwagę również znakomite systemy filtrów, za Stihl MS 261 C cena 3 600 złotych jest adekwatna.

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze