Remont i wyposażenie salonu kosmetycznego – o czym pamiętać?

Założenie salonu kosmetycznego to nie tylko urzeczywistnienie marzenia o własnym biznesie, ale także wejście w fascynujący świat urody, pielęgnacji i relaksu. Współcześnie coraz większe znaczenie przywiązuje się do dbałości o wygląd i samopoczucie, co sprawia, że branża kosmetyczna rozwija się dynamicznie. Oferuje szeroki wachlarz usług dla różnorodnych potrzeb i oczekiwań klientów. W zależności od zakresu świadczonych usług i charakteru zabiegów w salonie powinna znaleźć się odmienna zabudowa i inne wyposażenie.

Elegancka recepcja przyciągająca klientów

Recepcja w salonie kosmetycznym to pierwsze miejsce, które widzi klient. To właśnie tam udaje się, by zapłacić za usługę, zapisać się na zabieg i porozmawiać o jego przebiegu. Stara, zniszczona lada lub brak odpowiedniego oświetlania i dekoracji sprawia, że klient ma nie najlepsze pierwsze wrażenie o salonie kosmetycznym. Podczas urządzania salonu warto zdecydować się na nowoczesne, eleganckie meble dedykowane do salonów kosmetycznych. Mogą to być np. meble w modnym stylu glamour, który króluje w branży beauty i kojarzy się z pięknem. Nad recepcją może zawisnąć płyta pcv, która ochroni klienta oraz osobę pracującą w salonie w sezonie infekcyjnym, gdy wiele osób przychodzi do salonu z katarem lub kaszlem.

salon kosmetyczny

Nowoczesne oświetlenie

W salonie kosmetycznym warto zawiesić lekkie, nowoczesne lampy, które doświetlą każdy centymetr wnętrza. Dzięki nim wnętrze salonu wyda się przestronniejsze, a kosmetyczki będą mieć łatwiejszą pracę. Brak dobrego źródła światła uniemożliwia wykonywanie zabiegów, dlatego lampy powinny znajdować się przy każdym stanowisku pracy. Jest to ważne w szczególności w przypadku miejsc do wykonywania manicure i pedicure, jak i stanowisk, przy którym kosmetyczka przeprowadza oczyszczanie twarzy. Nieco ciemniej może być z kolei na stanowiskach do masażu. Masaż w delikatnie przyciemnionym pomieszczeniu pozwala się lepiej zrelaksować i odpocząć. Na https://plytyplastikowe.pl/ można zamówić płyty do stworzenia ścianek z przydymionego tworzywa, które zapewnia intymną atmosferę i pomaga zaciemnić nieco wnętrze.

Meble do przechowywania narzędzi kosmetycznych

Kosmetyczki używają wielu narzędzi do wykonywania swojej pracy, dlatego trudno wyobrazić sobie, by nie mogły po nie sięgać na każdym kroku. Z pomocą wózków i kontenerków na kółkach mogą wykonywać dowolne zabiegi bez konieczności ciągłego odchodzenia od klienta w celu poszukiwania narzędzi, kosmetyków i innych akcesoriów w szafkach, komodach i innych meblach. Praktyczne wózki i kontenerki to meble, które wykonuje się z materiałów łatwych do utrzymania w czystości. Dzięki temu po zakończeniu usługi można dokładnie je wyczyścić i zdezynfekować, by zapewnić pełną higieniczność wykonywanych zabiegów.

Dekoracje do salonu kosmetycznego

Dekoracje do salonu kosmetycznego powinny być zaprojektowane w taki sposób, aby stworzyć przyjemną i relaksującą atmosferę dla klientów. Klienci z pewnością docenią możliwość przebywania wśród zieleni, dlatego w salonie warto pomyśleć o kwiatach doniczkowych, które pozytywnie wpływają na samopoczucie emocjonalne. Do salonu kosmetycznego warto wybrać również plakaty, obrazy lub fototapety z jednym motywem, by stworzyć w ten sposób spójną aranżację przestrzeni z motywem przewodnim. Kwiaty, liście, kamienie lub orientalne wzory świetnie wpisują się w charakter salonów kosmetycznych, gdyż kojarzą się z relaksem. Dodatkowo na dekorację warto wybrać świece zapachowe, które można zapalać podczas różnego rodzaju zabiegów.

Artykuł partnera.

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze