Rem Energy – opinie, oszuści, odstąpienie od umowy, forum

W Polsce od lat panele fotowoltaiczne zyskują sobie coraz większą popularność. Odnawialne źródła energii stają się dużą alternatywą dla tradycyjnych sposobów pozyskiwania ciepła. O wzroście zainteresowania tym zagadnieniem mogą świadczyć niedawne badania naukowców z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, w których dowiedziono, że w największych polskich miastach instalacje fotowoltaiczne montowane są w coraz większej liczbie zarówno w budynkach użyteczności publicznej, jak i domach jedno- i wielorodzinnych. 

W artykule znajdziecie informacje o jednej z polskich firm, działającej w branży OZE, jaką jest Rem Energy. Przekonacie się, jakie na jej temat są opinie na forum, czy są to oszuści, na jakich zasadach działa w przedsiębiorstwie odstąpienie od umowy.

Rem Energy – co to za firma?

Rem Energy to polska firma z siedzibą w Bielsku-Białej, która  zajmuje się dystrybucją oraz montażem paneli fotowoltaicznych. Przedsiębiorstwo wykonuje swe usługi na terenie całego kraju. Na swojej stronie internetowej zakład zapewnia, że każdym powierzonym zleceniem zajmuje się w sposób rzetelny i fachowy, stąd każdy klient, który  zdecyduje się na skorzystanie z usług Rem Energy, otrzyma od firmy wieloletnią gwarancję.

Instalacje fotowoltaiczne, którymi dysponuje przedsiębiorstwo, wyróżniają się nie tylko bezawaryjnością i wytrzymałością w trudnych warunkach  atmosferycznych, ale także przyjemną dla oka estetyką.

Podczas 5-cio letniej działalności firmy w branży OZE, zarówno firma, jak i jej pracownicy, uzyskali różne jakościowe certyfikaty, potwierdzające ich kwalifikacje. Członkowie Rem Energy stale podnoszą swoje umiejętności, zdobywając kolejne uprawnienia. Firma posiada certyfikat jakości ISO 9001:2015 oraz Certyfikat Rzetelna Firma, wystawiany przez prywatne przedsiębiorstwo z branży finansowej, jakim jest Krajowy Rejestr Długów.

Opinie na wizytówce Google nie zachęcają

Rem Energy – opinie 

Na forum systemu Google można przeczytać sporo pozytywnych opinii na temat przedsiębiorstwa z Bielska-Białej. W komentarzach ludzie zaznaczają, że za sprawą posiadającej wysokie kompetencje techniczne ekipy montażowej, instalacja paneli przebiegła w sposób szybki i dokładny.

Zobacz: Growatt – opinie o produktach tej firmy

Część klientów zwróciła także uwagę, że firma pomogła im w kwestiach związanych z dokumentacją techniczną, jaką musieli oni potem dostarczyć do odpowiednich urzędów. Dzięki podpowiedziom Rem Energy, osoby, które zdecydowały się na skorzystanie z ich usług mogły w łatwiejszy sposób uzyskać dofinansowanie. Firma odpowiednio instruuje swoich klientów, jak mają dokonać zgłoszenia.  

Użytkownicy paneli fotowoltaicznych dostarczanych i zainstalowanych przez firmę z Bielska-Białej, zwracali też uwagę na niezawodność zamontowanej struktury energetycznej. W trakcie jej użytkowania klienci nie spotkali się z żadnymi poważniejszymi usterkami bądź potrzebą wymiany sprzętu na inny.

Zobacz: Ekogroszek Tauron – cena, opinie, dostępność

Rem Energy –  oszuści?

Trudno jest jednoznacznie ocenić czy Rem Energy to oszuści, czy nie. Ilu ludzie, tyle opinii. Faktem jest, że znakomita większość relacji klientów, które są dostępne w internecie, jest przychylna. Tym niemniej pewna część konsumentów informowała, że firma z Bielska-Białej potraktowała ich w niewłaściwy sposób. Przyjrzyjmy się więc tym komentarzom.

Niektórzy klienci zaznaczali, że mieli kłopot z zamontowanym falownikiem, który albo świecił się na czerwono, co ewidentnie musiało być jakimś błędem, albo podczas instalacji otrzymali oni inny produkt, niż uprzednio zamówili, przez co nie mogli korzystać z pełnej mocy paneli fotowoltaicznych. Próby kontaktów z przedsiębiorstwem, w celu jak najszybszego zajęcia się usterką bądź wymiany falownika, nie przynosiły rezultatów, gdyż żaden z serwisantów nie był wysyłany do klientów lub firma nie zgadzała się na wymianę urządzenia.

Z części negatywnych opinii, można wywnioskować, że przedstawiciele handlowi firmy prowadzą techniki sprzedażowe w sposób à la telezakupy, posługując się wyuczonymi formułkami (,,oferta tylko teraz’’, ,,tylko w tym momencie’’), co nie każdemu się podoba. Ponadto klienci zwracali uwagę, że w ich mniemaniu wysłani przez Rem Energy sprzedawcy, nie zawsze mieli pojęcie o czym mówią, co sugerować miało ich niski profesjonalizm i zaangażowanie.

Rem Energy – odstąpienie od umowy

Na stronie Rem Energy nie znalazłem żadnego regulaminu, który informowałby, na jakich zasadach przedsiębiorstwo daje możliwość odstąpienia od umowy. Firma umożliwia jedynie pobranie pliku, w którym znajduje się przygotowany tekst rezygnacji z usługi. Sam wzór nie wygląda na skomplikowany – na jednej stronie zawiera najbardziej podstawowe informacje, których można spodziewać się w tego typu dokumentach (imię i nazwisko, wielkość wpłaconej kwoty oraz numer konta bankowego).

Rem Energy – opinie na forum

Jak już zostało wspomniane wyżej, opinie, jakie zostały zamieszczone na forum Google, są w większości pozytywne. Stopień rozłożenia się przychylnych komentarzy względem tych negatywnych przejawia się mniej więcej w stosunku 75 do 25 procent, co stanowi całkiem dobry prognostyk. Czy warto zatem skorzystać z usług Rem Energy? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie samodzielnie. Jeżeli mamy możliwość, to pytajmy się osób, które miały już styczność z firmą, co one sądzą na jej temat. Natomiast jeżeli nikogo takiego nie znamy spróbujmy na własną rękę wybadać interesujące nas źródło, samemu kontaktując się z firmą, by uzyskać jak najwięcej nurtujących nas informacji takich, jak sposób realizacji zlecenia, terminowość, koszta i (potencjalne) odstąpienie od umowy. 

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze