Growatt – opinie o produktach tej firmy

Panele fotowoltaiczne są dzisiaj jednym z najchętniej montowanych systemów alternatywnego zasilania domu w prąd elektryczny. Zielona energia, jaką jesteśmy w stanie samodzielnie wyprodukować, przed wykorzystaniem jej w domu wymaga właściwego przetworzenia. Konkretnie zaś chodzi o przemianę prądy stałego w prąd przemienny – do tego celu wykorzystywane są falowniki. Growatt opinie użytkowników zbiera już od kilku lat, ciesząc się niesłabnącym zainteresowaniem. Czy jednak wpisy na internetowych forach na temat tego producenta są prawdziwe?

Chociaż zielona energia jest modna i silnie propagowana, nieodpowiednia jej obsługa może być dla użytkowników śmiertelnie niebezpieczna. Posiadanie dobrej klasy inwertera Growatt wg opinii osób korzystających z paneli fotowoltaicznych jest absolutną podstawą.

Growatt – opinie o producencie

O producencie Growatt opinie mówią jedno: to rzetelna firma, znająca się na rzeczy i przykładająca ogromną wagę do bezpieczeństwa – także podczas montażu inwerterów. Growatt wg opinii zasługuje na uwagę ze względu na same produkty, spełniające wszystkie możliwe normy, posiadające certyfikaty i dokładne opisy na stronie internetowej. Niezależnie od tego, jaki wybierzesz inwerter Growatt, opinie będzie posiadał więcej, niż lepsze. Wśród oferowanych produktów można znaleźć inwertery wyspowe, hybrydowe, sieciowe, ale także urządzenia umożliwiające monitoring czy zarządzanie smart domem. To wysokiej klasy technologie, wykorzystywane w prestiżowych projektach. Co ciekawe, o Growatt opinie nie cierpią nawet na wspomnienie kraju pochodzenia tej firmy – siedziba wraz z fabrykami zlokalizowana jest w Chinach, co ma niemały i raczej oczywisty wpływ na ceny oferowanych produktów. O popularności marki Growatt mówią opinie, ale i statystyki – co rok do odbiorców z ponad stu krajów na całym świecie trafia ponad dwa miliony ich urządzeń.

Falownik Growatt – opinie fachowców

Jeśli słuchać o falowniku Growatt opinii, to tylko tych pochodzących od fachowców z prawdziwego zdarzenia. Ci będą posiadać specjalistyczną wiedzę na temat konkretnych urządzeń oraz ich parametrów. Jeśli chodzi o inwerter Growatt, opinie specjalistów i techników wspominają na plus doładowywanie urządzenia z akumulatora, jeśli moc dostarczana przez moduły PC znacząco spadnie. Nie bez powodu na opinie o falownikach Growatt wpływ mają zainstalowane zabezpieczenia, chroniące nie tylko przed uderzeniami piorunów, ale i przed wyeksploatowaniem materiału, którego nie da się uniknąć wraz z biegiem czasu. Produkty marki Growatt wg opinii są także bardzo zróżnicowane pod względem oferowanej mocy, dzięki czemu ich dostosowanie do aktualnego zapotrzebowania budynku jest bajecznie proste. Co więcej, za montaż tych urządzeń w każdym wypadku odpowiedzialni są profesjonalni montażyści, wysyłani pod adres zamówienia.

Growatt 6000tl3-s opinie o najpopularniejszym falowniku

Wśród wszystkich wybieranych produktów Growatt to 6000tl3-s wg opinii jest najlepszą dostępną opcją. Na Growatt 6000tl3-s opinie wskazują jako na model zasługujący na uwagę ze względu na swoje zabezpieczenia – system AC/DC typu II chroni przed piorunami, zaś kolejne, zbudowane zabezpieczenia zapobiegają najczęściej występującym usterkom, awariom czy efektom łuku elektrycznego. Inwerter posiada klasę ochrony IP66, co plasuje go bardzo wysoko na liście wszystkich dostępnych na rynku falowników. Interesującym dodatkiem, jaki w Growatt 6000tl3-s opinie posiadaczy wskazują, to wygodna aplikacja, w stu procentach przetłumaczona na język polski, umożliwiająca zarządzanie panelami fotowoltaicznymi na odległość.

Growatt czy Fronius – co wybrać?

Posiadacze paneli fotowoltaicznych najczęściej stają przed dylematem: Growatt czy Fronius? Znawcy zdają sobie sprawę, że Fronius doskonale radzi sobie na rynku od wielu lat, znajdując się w absolutnej czołówce producentów inwerterów. Na plus w rozgrywce Growatt czy Fronius temu ostatniemu trzeba przyznać za standardową dziesięcioletnią gwarancję. Fronius może jednak odczuwać oddech konkurencji na karku – Growatt od 2010 roku bardzo szybko rośnie w siłę dzięki szerokiej ofercie, licznym punktom serwisowym oraz produktom oferowanym seryjnie z pięcio- lub właśnie dziesięcioletnią gwarancją.

Sprawdź:

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze