Husqvarna 55 – opinie i dostępność części zamiennych

Jedna z najstarszych szwedzkich firm nie może produkować urządzeń kiepskiej jakości. Produkty oferowane przez Husqvarnę stworzone są do najcięższych, profesjonalnych prac, co przekłada się na ich funkcjonalność, popularność wśród klientów, ale i na cenę. Czy w takim razie Husqvarna 55 cenowo wciąż jest tyle samo warta, gdy porównać ją z innymi modelami?

Podobno warto zapłacić więcej i kupić produkt znanej marki, gwarantującej solidny sprzęt, serwis i wieloletnie doświadczenie w produkcji podobnych urządzeń. Jak się to wszystko ma jednak do produkowanych dzisiaj naprawdę dobrej klasy, ale niedrogich, pilarek?

Husqvarna 55 – cena zabija?

Wiele można powiedzieć o Husqvarnie 55 – cena dla przeciętnego amatora ogródkowego szaleństwa będzie zbyt wygórowana. W sklepach znajdziemy ją najmniej za ponad 2 200 złotych, co plasuje ją dość wysoko w rankingu naprawdę drogich sprzętów. Co ciekawe, Husqvarna 55 opinie ma zbliżone bardzo do pilarek tańszych nawet o połowę. Co w takim razie znajdziemy w tej pilarce, czego nie mają inne? Dlaczego warto kupić właśnie ten jeden model? O Husqvarnie w opiniach można znaleźć zwykle te same kwestie: szybko wchodzi na obroty, jest mocna, sprawdza się w ścinaniu nawet grubych drzew, przyjemna pod względem generowanych stosunkowo niewielkich wibracji. Klienci wskazują jednak, że Husqvarna 55 na forum ma opinie ciężkiego sprzętu, przeznaczonego bardziej do leśnej wycinki, niż do domowego ogrodu czy sadu.

Husqvarna 55 – opinie i parametry

Husqvarna 55 wg opinii to solidna pilarka łańcuchowa z dwusuwowym silnikiem o pojemności 53,3 centymetrów sześciennych i mocy 2,5 kW, czyli 3,4 KM. Silnik Husqvarny 55 w opinii klientów jest niezawodny, szybko zaskakuje. O Husqvarnie 55 forum mówi również o standardowej długości cięcia wynoszącej 33, możliwej do przesunięcia o 17 centymetrów, aż do szerokości pół metra; prowadnica, jaką zaleca producent, powinna się zawierać w zakresie od 13 do 20 cali. Rozruch urządzenia jest ręczny. Husqvarna 55 na forum informuje wszystkich użytkowników, że do odpalenia potrzebne jest mieszanka złożona z 0,6 litra paliwa oraz 0,3 litra oleju. Maksymalny zakres pracy i obrotów silnika wynosi 12 500 obrotów na minutę. Ponadto pilarka posiada standardowe dla tej marki funkcje i systemy, jak system Air Injection, LowVib, wyposażona jest również w hamulec bezwładnościowy.

Husqvarna 55 na forum uważana jest za sprzęt uniwersalny, wykorzystywany zwykle w ogrodach i sadach. Nie oznacza to jednak, że nie poradzi sobie z cięższą pracą, jak wycinka lasu czy porządkowanie zalesionych terenów pod budowę. Dzięki stosunkowo niewielkiej wadze sprawdza się doskonale we wszystkich możliwych warunkach.

Husqvarna 55 – części zamienne, dostępność, serwisowych

Decydując się na tak popularne modele pilarek spalinowych, jak Husqvarna 55, części zamienne zawsze są dostępne na rynku oraz w punktach serwisowych. To zdecydowana zaleta i przewaga znanych marek – dostępność części do Husqvarny 55 jest naprawdę dobra. Jeśli posiadamy elementarną wiedzę z zakresu mechaniki, będziemy w stanie samodzielnie wymienić zużyty czy zepsuty podzespół czy element. Trzeba jednak wiedzieć, że Husqvarna 55 części zamienne nie będzie mieć w niskich cenach – sprzęt ten jest tak dobrej jakości i tak rzadko się psuje, że wysokie ceny części zamiennych są po prostu nieuniknione. To tak jak z posiadaniem Porsche – części zamienne do takiego samochodu będą znacznie przekraczać budżet posiadacza Fiata czy Opla. Nie inaczej jest w przypadku naprawdę dobrych marek profesjonalnych narzędzi ogrodowych.

W Internecie można znaleźć przynajmniej kilka firm zlokalizowanych w większych i mniejszych miastach, zajmujących się pracami serwisowymi tej konkretnej marki. Zwykle są one autoryzowane, co oznacza profesjonalną diagnostykę oraz wymianę części nie ma używane, ale na nowe, oryginalne.

Zobacz też:

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze