Granity Skwara – opinie, ceny, NIP/KRS

Granity Skwara to zakład kamieniarski, funkcjonujący od 30 lat. Działa on na terenie niewielkiej wsi Słopsk (województwo mazowieckie), oddalonej 40 km od Warszawy, w której także istnieją punkty sprzedaży firmy (można je spotkać także w Legionowie, Radzyminie, Wyszkowie oraz Tłuszczu).

W tekście przybliżymy opinie na temat przedsiębiorstwa, przyjrzymy się, jak kształtują się ceny za poszczególne typy nagrobków, a także zweryfikujemy numery NIP oraz KRS firmy. 

Granity Skwara – co to za firma? NIP, KRS 

Na stronie Targeo można bez trudu wyszukać NIP Granitów Skwara. Numer ten to 7621704758. Firma jest także wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS), dzięki czemu dysponuje numerem REGON 142964736.

Granity Skwara – opinie

Budowa pomnika smoleńskiego niestety nie wyszła firmie na dobre.

Firma posiada swój profil na Facebook’u, gdzie obserwuje ją 3500 osób. Dzięki temu bez trudu można przeczytać wrażenia, którymi followersi dzielą się, komentując poszczególne treści zamieszczane przez przedsiębiorstwo. 

Z medium społecznościowego można dowiedzieć się, że firma Granity Skwara realizuje nie tylko nagrobki dla indywidualnego klienta, ale także dla różnych instytucji lub znanych osób. Przedsiębiorstwo może pochwalić się stworzeniem nagrobka Krzysztofa Pendereckiego, który znajduje się w Panteonie Narodowym pod kościołem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Krakowie, a także pomnikiem generała Tadeusza Kościuszki umiejscowionym na terenie Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. 

Inne przykłady prac, jakimi firma szczyci się na swoim Facebook’u, to znajdujący się na Wawelu sarkofag Lecha i Marii Kaczyńskich, pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej w Warszawie, czy pomniki marszałka Józefa Piłsudskiego, generała Tadeusza Kutrzeby oraz premiera Jana Olszewskiego.

Zobacz: Fornir kamienny – opinie posiadaczy

Granity Skwara – opinie na forum 

Opinie internautów zawarte w mediach społecznościowych są pozytywne. Użytkownicy nie tylko chwalą samo zaprojektowanie danego nagrobka, czy pomnika, ale także sposób jego wykonania. Zwracają uwagę na jakość wykorzystanego materiału, a także jego ciekawą kolorystykę. 

Kolejnym plusem, który wskazują followersi w swoich opiniach, jest sposób wykonania pomników przedstawiających zasłużone dla Polski osobistości. Persony zostały odwzorowane w sposób klasyczny, zgodnie ze swoim rzeczywistym wyglądem, bez żadnych modernistycznych udziwnień. Oceniający wskazują też, że proporcje postaci mają zachowane, proporcjonalne kształty ludzkie, co nierzadko wcale nie jest takie oczywiste.

Zdarzają się również mniej przychylne opinie. Jedna z klientek firmy zwracała uwagę, że gdy w 2016 roku firma postawiła na jej zlecenie nagrobek, to nie dokończyła ona wszystkich prac związanym z pomnikiem. W międzyczasie konsumentka rozmawiała wielokrotnie z firmą, otrzymywała ona zapewnienia, że wyśle ona swoich pracowników, by poprawić prace, jednak tak się nie stało, co bardzo wzburzyło autorkę opinii.

Granity Skwara – ceny 

Wybór pomnika to sprawa bardzo indywidualna. Na rynku istnieje duży wybór zarówno materiału z którego zdecydujemy się na wyprodukowanie nagrobka, jak i form, jakie możemy wybrać, chcąc zadbać o jak najgodniejsze miejsce spoczynku naszych najbliższych. Oczywiście, jeżeli podczas produkcji zdecydujemy się na bardziej wyszukany marmur, a także kształt oraz wielkość nagrobka musimy liczyć się ze znacznym zwiększeniem ceny, niż gdyby miało to miejsce w przypadku bardziej klasycznego posągu.

Przedsiębiorstwo zwraca także uwagę, że na finalną cenę ma również wpływ liczba nekrologów do przygotowania oraz liter, jakie zdecydujemy się umieścić na nagrobku. Ponadto o cenie świadczą dodatki takie, jak: krzyże, misy, ławki, lampiony, wazony na kwiaty etc. 

W związku z powyższym trudno jest ustalić jednolite ceny, jakie przyjdzie nam zapłacić za zamówiony nagrobek. Decydując się na skorzystanie z usług Granitów Skwara koszt pomnika będzie można ustalić dopiero po zapoznaniu się przez pracownika firmy z preferencjami klientów. Na tej podstawie przedsiębiorstwo dokonuje oszacowania ceny, która zostaje przedstawiona zainteresowanym osobom. 

Podsumowując, jeżeli poszukujemy zakładu kamieniarskiego, to firma Granity Skwara wydaje się być dobrym wyborem. Świadczą o tym różne pozytywne opinie, a także fakt, że przedsiębiorstwo zyskało uznanie w oczach różnych instytucji. Zarówno zakład, jak i (w razie potrzeby) jego numery NIP oraz KRS, są łatwo dostępne w internecie, więc bez trudu można skontaktować się w sprawie nagrobków.

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze