Jakie krzesło biurowe wybrać?

Praca biurowa, stres, brak czasu czy motywacji do aktywności fizycznej to recepta na problemy z kręgosłupem. Jeśli nie chcesz się czuć się o wiele starzej, to zadbaj o siebie! Jak? Na przykład inwestując w dobre krzesło biurowe. Wrocławskie firmy meblowe prześcigają się w coraz to nowocześniejszych modelach krzeseł, przypisując im często nawet lecznicze właściwości. Jak nie dać sobie wcisnąć kitu i nie przepłacić? Sprawdzamy!

Sprawdzamy, jakie krzesło biurowe wybrać – Wrocław

Jeśli znajdziesz ofertę krzesła za 5 tysięcy, którego siedzisko nie ma możliwości wysuwu, a podłokietniki nie są regulowane, to wiedz, że ktoś próbuje się dorobić na Twojej niewiedzy. 

Zasada, którą głoszą fizjoterapeuci, jest prosta – im więcej możliwości regulacji, czyli dopasowania krzesła do Twojego ciała, tym lepiej. Jakie ,,ustawienia” w krześle biurowym są kluczowe dla Twoich pleców i wygody? 

  • Regulowana wysokość siedziska – jest to podstawa, bo Twoje stopy powinny dotykać podłogi. I to na tzw. styk. Kolana muszą tworzyć kąt prosty.
  • Regulowane podparcie w odcinku lędźwiowym – sprawia ono, że krzesło dopasowuje się do naturalnej krzywizny Twojego kręgosłupa, co znacznie wpływa na formę Twoich pleców. 
  • Regulowane podłokietniki – jest to ważne, ponieważ brak podparcia przedramion najczęściej skutkuje pochylaniem się nad ekranem. Taka pozycja jest główną przyczyną bólu pleców. 

Lepsze i droższe modele dają również możliwość wysuwu siedziska oraz regulacji zagłówka, który odgrywa dużą rolę w odciążeniu górnego odcinka kręgosłupa. Jednak jeśli Twój budżet jest ograniczony, to przy porównywaniu ofert kieruj się zasadą – im więcej możliwości regulacji, tym lepiej. Czyli jeśli masz dwa fotele z takimi samymi regulacjami, to postaw po prostu na ten tańszy. 

Oczywiście materiał, z którego wykonany jest fotel biurowy, również nie jest bez znaczenia. Nikt chyba nie chce kupić krzesła, które po roku zacznie się pruć lub mechacić. Porządne wykonanie i wytrzymałe materiały są więc istotnym czynnikiem w wyborze krzesła biurowego. Do tego dochodzi gwarancja – im dłuższa, tym lepiej dla Ciebie.  

Ekskluzywne krzesła biurowe źródło: carrieredesign.pl

Polecane krzesła biurowe we Wrocławiu oferuje Carriere Design – http://carrieredesign.pl/. Mają ich w ofercie naprawdę sporo, dlatego na pewno wybierzesz coś z odpowiedniej dla Ciebie półki cenowej. Ergonomia i wysoka jakość wykorzystywanych przez nich materiałów są od lat chwalone przez wiele firm i indywidualnych klientów.

Konkurencja na rynku meblarskim, wysokie ceny materiałów, rosnące koszty utrzymania biznesu sprawiają, że jest coraz więcej drogich, ale słabych jakościowo krzeseł biurowych. Wrocław jest dużym miastem, więc wiele przedsiębiorstw chcąc utrzymać się na powierzchni, idzie w ilość, a nie jakość. Najlepiej więc szukać wyposażenia biura w sprawdzonych wrocławskich firmach, które mają dobre opinie w sieci. 

Sieciówki mają w swoich ofertach kilka perełek, jednak ich jakość nie jest proporcjonalna do ceny. Takie sklepy bazują głównie na tanich i średnich produktach dodając do swojej oferty kilka przedmiotów premium, które może i są dobre, ale ich ceny są znacznie zawyżone. 

Daj znać, na jakie krzesło biurowe z wrocławskich firm się zdecydowałeś. Jakie ma ono możliwości regulacji? Czy wypróbowałeś je już w praktyce? Jeśli tak – jak oceniasz jego użytkowanie?

Artykuł sponsorowany

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze