Stihl MS 181 – opinie posiadaczy

Trudno znaleźć niezadowolonego posiadacza pilarki Stihl. Prawie okrągły wiek zajmowania się produkcją najlepszej klasy pilarek znanych profesjonalistom na całym świecie daje marce znaczącą przewagę nad konkurencją. W przypadku takich modeli jak Stihl MS 181 cena nie gra większej roli, wiadomo bowiem, że będzie to niezawodny sprzęt na długie lata.

Producent szczyci się montowaniem w swoich najnowszych pilarkach silników serii 2-MIX, po których można spodziewać się sporej wydajności oraz pracy na nietłumionej mocy dzięki systemowi filtrów powietrza. Co jednak posiada model Stihl MS 181 w opinii klientów, czego nie posiadają inne produkty?

Stihl 181 – cena adekwatna do jakości?

W przypadku niektórych marek, jak Stihl czy Husqvarna, trzeba liczyć się z koniecznością wydania większej sumy na jeden z lepszych narzędzi do pracy. Jednak trzeba pamiętać, że Stihl 181 w cenie zawiera nie tylko doskonałe parametry i wciąż udoskonalane systemy, ale także solidną gwarancję, rozpatrywane bez problemu ewentualne reklamacje czy serwis, niezbędny od czasu do czasu w przypadku każdego urządzenia. Jednak o Stihl MS 181 opinie pochodzą zwykle od osób potrzebujących sprzętu do uporządkowania ogrodu czy działki rekreacyjnej. Silnik jest nieco słabszy, niż w przypadku innych modeli, nie oznacza to jednak, że jest gorszy. Po prostu nie będzie nadawał się do profesjonalnej wycinku lasu.

Stihl 181 – cena uzależniona od parametrów

Na Stihl 181 i cenę wpływ ma przede wszystkim specyfikacja techniczna oraz poszczególne parametry. Ze względu na silnik 2-MIX o mocy 1,5 kW i 2,0 KM Stihl MS 181 cena będzie nieco niższa – około 1200 złotych w oficjalnym sklepie producenta. Pojemność skokowa w tym przypadku wynosi 31,8 centymetrów sześciennych. Zastosowana prowadnica powinna być nie dłuższa, niż 35 cm. Sama pilarka jest jednak niezbyt ciężka – sama, bez zestawu, waży 4,3 kg. Ze względu na poziom hałasu plasuje się gdzieś w połowie stawki, jeśli chodzi o podobne produkty marki Stihl. Producent zapewnia, że chociaż nie wyrąbiemy nią połowy lasu naraz, to poradzimy sobie z usuwaniem drzew o średnicy do trzydziestu centymetrów, przygotujemy drewno na opał czy wykonamy proste prace w drewnie, niezbędne na budowie. W ofercie dostępny jest też model oznaczony jako „C-BE”, posiadający błyskawiczny napinacz oraz system ErgoStart.

Stihl MS 181 – opinie o wyposażeniu

Jedną z mocniejszych stron tego urządzenia jest wyposażenie go, mimo niższej ceny, w te same funkcjonalne opcje, co droższe odpowiedniki. W ten sposób za nieco ponad 1 000 złotych dostajemy model Stihl MS 181 – opinie na jego temat w sieci są dość podobne – naprawdę uniwersalny, a jednocześnie nowoczesny i oszczędny. Wśród najciekawszych i najbardziej praktycznych opcji klienci wymieniają boczny napinacz, dzięki któremu operator nie jest narażony na stykanie się powierzchni dłoni z ostrą powierzchnią tnącą. To z kolei ogranicza wypadki do minimum. Posiadacze tego modelu chwalą sobie również nowatorski korek do zbiorników oleju oraz paliwa, otwierane i zamykane bez użycia sporej siły czy specjalnych narzędzi, jak to ma nagminnie miejsce w przypadku innych, szczególnie tańszych modeli ze średniej półki.

Stihl 181 – cena za akcesoria dodatkowe

Jako element dodatkowego wyposażenia, pasującego do charakteru modelu Stihl MS 181 – cenowo również – jest laser 2 w 1, wskazujący miejsce spadania uciętego drzewa. To niewielkie urządzenie pomaga również w równym przycinaniu materiału. W oficjalnym sklepie trzeba za ów laser zapłacić około 350 złotych. W sklepie dostępne są również futerały na pilarkę oraz specjalne torby, w cenach od 130 do 170 złotych. To faktycznie wygodny gadżet, zapewniający komfort przy przenoszeniu z miejsca na miejsce całego zestawu. Markowa torba na sprzęt zawsze wygląda również bardzo profesjonalnie w oczach innych i oczywiście chroni posiadany sprzęt.

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze