Stal D2 – opinie, właściwości, hartowanie, cena, Wikipedia

Jeśli zastanawiacie się, czym jest stal D2, to dobrze trafiliście. Jesteśmy specjalistami od zadań specjalnych i żadnej zagadki się nie boimy, w związku z czym, chętnie opowiemy Wam trochę o produkcie, jakim jest stal D2. Właściwości, jakie posiada, a także, jaka jest cena. A gdyby spodobało Wam się to, co napiszemy na temat produktu, jakim jest stal D2, gdzie kupić również podpowiemy. Jeśli więc zastanawia Was, chociażby pytanie, czy stal D2 rdzewieje, to zapraszamy do artykułu. 

Stal D2 właściwości, skład 

Jakie zatem można znaleźć informacje, na temat towaru, jakim jest stal D2? Właściwości, jakie posiada, są następujące:

 • jest wysokowęglowa
 • jest wysokostopowa
 • jest z klasy pół – nierdzewnych (semi – stainless)
 • jest bardzo odporna na potencjalne ścieranie
 • precyzyjnie i mocno tnie

Jaki jest chemiczny skład stali D2? Oto on: 

 • C ~ 1,5
 • Mn ~ 0,35
 • Cr ~12
 • Si ~ 0,3
 • Mo ~ 1,0
 • V ~ 0,85

Stal D2 i jej twardość po hartowaniu to: 63HRC.

Stal D2 hartowanie, ostrzenie 

Skoro wspomnieliśmy już trochę o parametrze, jaki posiada ten produkt po hartowaniu, możemy teraz powiedzieć nieco więcej na temat, jak ten proces się odbywa. Stal D2 i hartowanie przeprowadza się w temperaturze 1020 st. C, dodatkowo stosując ośrodek chłodzący powietrze. Stal D2 i hartowanie przeprowadza się metodą laserową.

Stal D2 opinie, cena 

Przygotowując ten artykuł i szukając danych, na temat produktu, jakim jest stal D2, opinie, jak zwykle zresztą, okazały się niezawodne. Cena jest kwestią, która bardzo często się tam pojawia. Nie jest ona zbyt wysoka, a sam artykuł, można znaleźć do kupienia w internecie. Jest to przydatna informacja zwłaszcza dla amatorów, samodzielnego wytwarzania noży i tego typu przedmiotów. Sam produkt, jakim jest stal D2 opiniowany jest przez swoich użytkowników dobrze. Często mówi się w nich o bardzo dobrych parametrach tego wyrobu. Stal D2 długo trzyma ostrość, nie jest mocno wymagająca, jeśli chodzi o pielęgnację, a także dobrze tnie, a jej ostrzenie, nie należy do skomplikowanych.

Stal D2 Wikipedia, czego nam nie powie? 

Czy chcąc wiedzieć więcej, na temat produktu, jakim jest Stal D2, Wikipedia coś mówi? Niestety, wpisując w wyszukiwarkę tamtego portalu hasło Stal D2, Wikipedia nie pokazuje żadnego artykułu. Są tam tylko publikacje na temat autostrad, czołgu i izotopu wodoru, które noszą tę samą nazwę. O stali D2 natomiast, zero jakichkolwiek informacji.

Czy stal D2 rdzewieje? 

Co wiadomo na temat dylematu, czy stal D2 rdzewieje? Przede wszystkim zacząć należy od tego, że jest to produkt wysokowęglowy, który taką podatność wykazuje. Jednakże, wśród osób, które zdecydowały się na posiadanie stali D2, często spotyka się opinie, że w tym segmencie produktowym rdzewieje naprawdę bardzo mało. Oczywiście trzeba jednak zachować odpowiednią pielęgnację tego artykułu i jeśli nawet, zdarzy nam się pokroić nim coś mokrego, trzeba natychmiast zadbać o wytarcie resztek wody. Wielu użytkowników, poleca jej pielęgnacje, poprzez smarowanie oliwką, która zmniejsza to ryzyko. Często mówi się też, że nawet jeśli stal D2, złapie jej trochę (rdzy), to nie rozprzestrzenia się ona szybko i można zatrzymać ten proces, stosując odpowiednie do rdzy preparaty. Pamiętać jednak trzeba, że najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja i dbałość o ostrze. Jeśli ją zapewnimy, nie musimy obawiać się o występowanie rudej.

Stal D2 gdzie kupić?

Pewnie zastanawiacie się, jak nabyć stal D2? Gdzie kupić, to sprawa, która zastanawia wielu pasjonatów broni białej oraz amatorów samodzielnego jej wytwarzania. Przychodzimy z odpowiedziami. Przede wszystkim, można ją kupić za pośrednictwem wspomnianego już wcześniej internetu. Czasami występuje też, w sklepach z tego typu produktami. Wiele osób, które pasjonują się tą tematyką, wymieniają się informacjami, gdzie można ją kupić, na wielu forach poświęconych broni białej. 

Mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi wiecie już nieco więcej, czym jest Stal D2. Staraliśmy się poruszyć w nim najważniejsze kwestie, które często są wyszukiwane przez użytkowników. Jak już wspomnieliśmy, dla nas nie ma rzeczy niemożliwych i żadnego tematu nie boimy się wziąć pod lupę, aby wyjaśnić naszym czytelnikom pewne kwestie i rozwiać ich dylematy. Tak było też tym razem.

Sprawdź:

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze