Nowa lodówka – ile musi odstać?

Zmiana wystroju w mieszkaniu to dla niektórych jedna z najprzyjemniejszych rzeczy w życiu. Należysz do osób, które czują się podekscytowane nie tylko nowym wystrojem, ale również zmianami, jakie nadchodzą? Kto nie mógłby się doczekać zaparzenia sobie porannej kawy w nowej kuchni? To uczucie nowego początku jest nie do opisania. Dlatego kiedy kupujemy nową rzecz, już wyobrażamy sobie, jak z niej korzystamy. Jednak nie zawsze warto się spieszyć. Trzeba pamiętać ile i z jakimi nowymi gadżetami musimy poczekać. Po 

Jednym ze sprzętów, które potrzebują czasu, by móc odpowiednio nam służyć, jest lodówka. Po jakim czasie możemy włączyć lodówkę? Lodówka to serce kuchni, w którym znajdziemy większość najpotrzebniejszych nam rzeczy. Na dodatek jest to urządzenie, które zajmuje dużo miejsca. Podczas transportu nowej lodówki do naszej kuchni, musimy dokładnie uważać, by jej nie uszkodzić. 

Jak postępować z lodówką po transporcie i kiedy ją włączyć? Gdy wreszcie nowa lodówka znajdzie się w naszym mieszkaniu, należy delikatnie ją rozpakować, by jej nie uszkodzić lub nie porysować. Następnie ustawiamy lodówkę na wybranym przez nas idealnym dla niej miejscu. Jednak czy to już wystarczy, by można było z niej korzystać? Zastanawiasz się, po jakim czasie można włączyć lodówkę? I ile nowa lodówka musi odstać? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące czasu uruchomienia swojej nowo zakupionej lodówki! 

Po jakim czasie i kiedy należy włączyć lodówkę po transporcie? 

Gdy po transporcie umiejscowimy lodówkę na odpowiednim miejscu w kuchni, możemy ją wyczyścić z niepotrzebnych zanieczyszczeń. Bardzo ważne jest, by nie włączać lodówki od razu po tym, jak uda nam się ją przewieźć. Więc kiedy należy włączyć lodówkę po transporcie? Zalecane jest odczekanie kilka godzin, ponieważ podczas transportu olej z agregatu mógł przedostać się w nieodpowiednie miejsce lodówki. Kiedy ustawimy nową lodówkę i odczekamy określony czas, będziemy mieć pewność, że wyżej wymieniony olej przedostanie się z powrotem na swoje miejsce. Jeśli zbytnio się pospieszymy, a olej z agregatu nie będzie znajdował się tam, gdzie powinien, możemy uszkodzić lodówkę w zbyt poważny sposób, co uniemożliwi naprawienie jej i narazi nas na dodatkowe koszty. 

Ile powinna odstać nowa lodówka? 

Zastanawiasz się, ile czasu musi odstać lodówka, zanim będziesz mogła/mógł się nią cieszyć? Niestety, lodówka to urządzenie, z którym warto poczekać, zanim się ją uruchomi. Bowiem pierwszy raz należy podłączyć ją do prądu dopiero po 12 godzinach od czasu przewiezienia lodówki do mieszkania. Niektóre źródła podają, że dla większego bezpieczeństwa, warto nawet odczekać do 24 godzin. Dla upewnienia się koniecznie zajrzyj do instrukcji obsługi i sprawdź jakie wytyczne w tej kwestii zaleca producent urządzenia. W przypadku nowej lodówki, która przyjechała do Ciebie prosto ze sklepu, ważna jest pora roku, w jakiej wykonywany został transport. Jeśli przewozimy ją w lecie, powinna odczekać od 2 do 4 godzin przed jej uruchomieniem. Natomiast zimą, gdy temperatura jest niska, ponownie należy odczekać do 24 godzin, ponieważ olej z agregatu mógł zamarznąć w czasie transportu. 

Jakie konsekwencję niesie za sobą zbyt wczesne uruchomienie nowej lodówki? 

Jeśli zbytecznie się pospieszymy z uruchomieniem transportowanej lodówki, możemy zapchać układ chłodzący, w wyniku którego będziemy mieć problem z chłodzeniem w lodówce. 

Wiele osób zastanawia się, dlaczego lodówka po transporcie nie chłodzi? Gdy odczekamy zalecaną ilość godzin i podłączymy lodówkę do prądu, musimy wiedzieć, że urządzenie musi mieć czas by przystosować się do działania. Wszystko zależy od producenta naszej lodówki oraz jej modelu. Czasami okres przygotowania trwa kilka godzin, czasami wydłuża się nawet do dwóch dni. Dlatego nie należy od razu po podłączeniu urządzenia do prądu, wkładać do środka lodówki żywności oraz innych rzeczy. Nowa lodówka musi mieć czas na ochłodzenie się, więc należy poczekać, aż zacznie poprawnie funkcjonować. Podczas oczekiwania warto wstrzymać się od otwierania drzwi urządzenia oraz odłączania od prądu. 

Co zrobić kiedy lodówka po transporcie nie chłodzi? 

Jeśli po określonym czasie uruchamiania, który zalecał producent w instrukcji, zauważysz, że lodówka po transporcie nadal nie chłodzi prawidłowo, musisz niezwłocznie skonsultować się z serwisantem, który ocenił, czy lodówka została uszkodzona. 

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze