Jak zrobić skuteczną pułapkę na muchy?

Lato to czas, w którym przyroda obudzona do życia, cieszy nasze oczy feerią barw i eksplozją zapachów. Jednakże jak to zwykle w życiu bywa, tak i ta idylliczna wizja tej najlepszej pory roku (według wielu osób), może być zakłócona. Czemu? Ponieważ wstają wtedy również owady, w tym muchy. Wszyscy, którzy zmagają się na co dzień z insektofobią, wiedzą, jak ciężko im wtedy funkcjonować. 

Jeśli jednak nie macie w domu nic, co mogłoby pomóc Wam, przetrwać ten czas, bez obaw. W niniejszym artykule podpowiemy, jak zrobić pułapkę na muchy oraz jak działa wabik na muchy domowej roboty. Jeśli jesteście ciekawi, zapraszamy do lektury.

Domowa pułapka na muchy – DIY 

Jeśli nie jesteście zwolennikami pacek na muchy lub też innych np. chemicznych rozwiązań do walki z tymi owadami, spokojnie. Domowa pułapka na muchy to rzecz, z której samodzielną konstrukcją poradzi sobie każdy. Domowa pułapka na muchy, jak zrobić? W tym akapicie omówimy sobie trzy rozwiązania tego zagadnienia, oto one.

Pułapka z wykorzystaniem butelki, wody i cukru.

  • Potrzeba: plastikowej butelki, wody oraz łyżeczki cukru.
  • Jak wykonać: przeciąć butelkę, część z ustnikiem odwrócić do góry nogami i nałożyć na drugą część naszego naczynia, wlać wodę z cukrem.
  • Jak działa: zwabione cukrem muchy, wlatują do środka, szukając drogi ucieczki – topią się.

Pułapka z wykorzystaniem banana i cukru.

  • Potrzeba: plastikowej butelki, wody, banana i łyżeczki cukru.
  • Jak wykonać: podobnie jak to miało miejsce przy pułapce numer jeden, należy jednak roztwór dodatkowo urozmaicić miąższem z banana.
  • Jak działa: tak samo, jak przy pułapce numer jeden. Warto tutaj również dodać, że ta pułapka idealnie rozwiąże problem, latających w mieszkaniu muszek owocówek, a także wszystkich owadów, które żywią się owocami, które posiadamy w domu.

Pułapka z wykorzystaniem piwa, cukru oraz… płynu do naczyń.

  • Potrzeba: Sto mililitrów piwa, łyżeczki płynu do mycia naczyń oraz dwóch łyżeczek cukru.
  • Jak wykonać: podobnie jak w pułapce numer jeden i dwa należy wykorzystać do tego przeciętą butelkę i ułożyć ją w taki sam sposób. Następnie, dodać roztwór stworzony z wyżej wymienionych składników. 
  • Jak działa: Podobnie jak w pułapce numer jeden i dwa. 

Wszystkie te rozwiązania, powinny zadowolić wszystkie osoby cierpiące na insektofobię, które są zwolennikami ekologicznych rozwiązań. 

wabik na muchy
Tutaj przykład elektronicznego wabika

Wabik na muchy domowej roboty, jak go zrobić?

Oprócz wspomnianych w pierwszym akapicie metod można jeszcze samodzielnie wykonać wabik na muchy domowej roboty w inny sposób. Jak tego dokonać? Podpowiadamy.

Wabik z wykorzystaniem płynu do naczyń, a także octu.

  • Potrzeba: octu oraz kilku kropli płynu do naczyń.
  • Jak wykonać: należy nałożyć folię do naczyń na słoik. Następnie, konstrukcję tę, należy wzmocnić gumką poprzez jej montaż dookoła. W folii wykonujemy małe dziurki.
  • Jak działa: muchy, zwabione zapachem – wlatują do środka. Jednak nie są w stanie wyjść przez małe dziurki. 

Jak zrobić pułapkę na muchy?

Jak zrobić pułapkę na muchy tak, aby była skuteczna? Zastanawia się wiele osób, które chcą pozbyć się tych latających owadów. Jeśli również nie wiecie, jak to zrobić, oto metoda: 

Pułapka z wykorzystaniem monet, wody i folii.

  • Potrzeba: wody, woreczka foliowego oraz monet.
  • Jak wykonać: w worku należy umieścić monety i wodę. Następnie konstrukcję tę, umieścić na parapecie. 
  • Jak działa: muchy widząc tę zasadzkę, uznają ją jako barierę nie do pokonania. Rezygnując przy tym z dalszego lotu, w kierunku naszego domu. Jest to metoda świetna dla tych, którym nie w smak późniejsze sprzątanie martwych owadów.

Oprócz wymienionych przez nas sposobów pułapka na muchy z butelki cieszy się również dużą popularnością oraz zainteresowaniem. Jak stworzyć, omówimy w kolejnym akapicie.

Pułapka na muchy z butelki oraz innych przedmiotów

Pułapka na muchy z butelki i przykłady, jak ją wykonać omówiliśmy już w tym artykule. Jeśli jednak dalej nie znaleźliście metody, którą jesteście gotowi zastosować w swoich domostwach, może ta, którą przedstawimy za chwilę, wyda Wam się odpowiednia.

Pułapka z wykorzystaniem słoika, cukru/słodkiego syropu, wody i papierowego stożka.

  • Potrzeba: słoika, wody, papierowego stożka i cukru/słodkiego syropu
  • Jak wykonać: do słoika należy dolać syropu lub dać łyżkę cukru, następnie zaś dodać odrobinę wody. Na całość, nałożyć papierowy stożek. Można wykonać go samemu, poprzez skręcenie kawałka papieru tak, aby na jego końcu zostawić otwór, przez który mucha, będzie w stanie przejść. Stożek, należy przykleić do ścianek słoika tak, aby mucha nie mogła wyjść bokiem.
  • Jak działa: Mucha zwabiona słodyczą, wchodzi do środka. Jednak potem nie jest w stanie wyjść.

Domowych metod na walkę z muchami jest dużo. Mamy nadzieję, że te, które zaproponowaliśmy w tym artykule, pomogą rozprawić się niejednej osobie w walce z tymi owadami. Oprócz insektofobii, nie ma przecież nic gorszego niż muchy, które siadają na naszym jedzeniu. Nie wiadomo, czego wcześniej dotykały.

Zobacz też:

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze