Drzwi wewnętrzne jako element dekoracyjny – inspiracje i pomysły na niebanalne rozwiązania

Czy cenisz w rzeczach nie tylko praktyczność, ale także walory estetyczne? Nie możesz więc pominąć tego aspektu, jeśli chodzi o przedmioty obecne w pomieszczeniach mieszkalnych. Drzwi wewnętrzne to jeden z tych elementów, który musi być funkcjonalny i dekoracyjny. Na jakie rozwiązania warto postawić? Poznaj niebanalne pomysły.

Drzwi wewnętrzne jako element dekoracyjny

Dawno minęły czasy, gdy drzwi w pomieszczeniach mieszkalnych miały pełnić tylko funkcję odgradzającą i wydzielającą strefy. Obecne trendy aranżacji wnętrz kładą duży nacisk również na estetykę skrzydeł drzwiowych. Wszystko po to, by ich faktura i detale stanowiły jeden z elementów dekoracyjnych wnętrza. Dlatego producenci drzwi wewnętrznych zaskakują nowymi wzorami i rozwiązaniami technicznymi. Na co warto zwrócić uwagę, by dokonać dobrego wyboru? Oto kilka pomysłów na niebanalne rozwiązania inspirowane kolekcjami skrzydeł drzwiowych producenta DRE.

Ciemne wykończenia i białe drzwi wewnętrzne – aranżacja z kontrastami

Czy białe drzwi harmonizują wyłącznie z jasnymi tonami we wnętrzu? Nie! Tak naprawdę są uniwersalnym elementem dekoracyjnym i nie ma praktycznie żadnych ograniczeń w dopasowaniu ich do stylu mieszkania lub domu. Jeśli jednak marzy Ci się wyraziste wnętrze, postaw na aranżację z kontrastami. Białe drzwi świetnie prezentują się z podłogą z ciemnego drewna, z wykończeniami imitującymi drewno lub z czarnymi listwami podłogowymi. W takim zestawieniu wszystkie elementy wnętrza będą wyglądać harmonijnie.

Biel kojarzy się z czystością, przestrzenią i swobodą, delikatnością i prostotą. Białe drzwi wewnętrzne o uniwersalnym wyglądzie, takie jak te z kolekcji Auri, świetnie dopasowują się do niemal każdego stylu aranżacji. Ramowa konstrukcja pasuje zarówno do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych.

Wnętrze w loftowym stylu, czyli drzwi ze szprosami

Chcesz, by wnętrze przypominało industrialną fabrykę, ale boisz się, że pozostanie ci tylko zakup metalowych drzwi? Nie musisz rezygnować z estetyki w loftowym wnętrzach. Kolekcja drzwi wewnętrznych Estra 6 DRE z dużym przeszkleniem i czarnymi szprosami świetnie współgra z industrialną zabudową. Szyba w drzwiach dodatkowo doświetla pomieszczenia. Co więcej, możesz jeszcze mocniej podkreślić loftowy klimat, jeśli zdecydujesz się na dostępne w tym wariancie drzwi przesuwne.

Drzwi wewnętrzne z efektem lustra

Kolejnym niecodziennym rozwiązaniem są drzwi, które dają efekt odbicia lustrzanego. Skrzydła z kolekcji DRE Silia 10 zostały wykończone nowoczesnym laminatem o wysokim stopniu połysku. Ma on idealnie gładką powierzchnię o podwyższonej odporności na zarysowania, a przy tym świetnie zastępuje lustra. Takie drzwi to dobry wybór do wnętrz w stylu glamour, zwłaszcza w połączeniu ze złotą klamką. Sprawdzą się również w przestrzeniach o ograniczonym metrażu, ponieważ dobrze odbijają światło i dają poczucie przestronności.

Niewidoczne drzwi – dla miłośników minimalistycznych rozwiązań

Efekt total look, czyli stylizacja w jednym kolorze dotyczy nie tylko mody. Coraz chętniej wybierana jest również po to, by stworzyć spójną aranżację wnętrz pomiędzy najważniejszymi elementami wystroju. W ten sposób kolory ścian, podłogi, mebli czy nawet drzwi mogą stworzyć spójną kompozycję. Ciekawym rozwiązaniem są tzw. niewidoczne drzwi, które wkomponowują się w ścianę. Wystarczy, że wybierzesz model Sara Eco 2, który można pomalować farbą ścienną w dowolnym kolorze. Wtedy drzwi wewnętrzne stają się niemal niewidoczne. Możesz je również pokryć tapetą taką samą jak ta na ścianie, na której mają zostać zamontowane. Takie skrzydła drzwiowe znakomicie prezentują w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach.

Mnogość modeli drzwi wewnętrznych i niecodzienne rozwiązania pozwalają urządzić wnętrza w niebanalnym stylu. Zabawa kolorem, stylem czy wykończeniem skrzydeł drzwiowych to doskonały sposób na to, by ten element wyposażenia stał się również częścią dekoracyjną wnętrza.

Artykuł promocyjny.

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze