Tauron fotowoltaika – opinie

Korzystanie z własnego prądu jest coraz popularniejsze dzięki panelom fotowoltaicznym. Aby móc cieszyć się niższymi rachunkami za energię, trzeba najpierw wybrać konkretnego dystrybutora. Wśród wszystkich możliwych opcji do wyboru znajduje się również oferta firmy Tauron. To jeden z najbardziej znanych dostawców energii, dlatego warto zapoznać się z jego propozycją współpracy.

Przyglądając się konkretnym ofertom trzeba sprawdzić przede wszystkim formę rozliczenia. Głównie od tego będzie zależeć cena fotowoltaiki w Tauronie. Jak więc wygląda propozycja „zielonej” energii jednej z najczęściej wybieranych firm?

Jak wypada fotowoltaika Taurona w opinii użytkowników?

Korzystanie z oferty doświadczonego dystrybutora energii elektrycznej ma wiele zalet. Pod tym względem Tauron fotowoltaika opinie musi mieć pozytywne – zapewnia dobre ceny i całą obsługę sprzedażową oraz serwisową. Tauron fotowoltaika w cenie oferuje sprzedaż paneli słonecznych dopasowanych do indywidualnych potrzeb, a także profesjonalny montaż. Ewentualne usterki również naprawiane są w ramach umowy z firmą Tauron i wykonywane są przez certyfikowanych specjalistów, co gwarantuje odpowiednie poziom bezpieczeństwa. Jeśli dla zainteresowanej strony cena fotowoltaiki Tauron jest zbyt wysoka, istnieje możliwość rozbicia płatności na wygodne raty w systemie 0% RRSO. Z pomocą dystrybutora można także ubiegać się o specjalne dotacje na wymianę czy instalację paneli słonecznych w swoim gospodarstwie domowym. To nie koniec pozytywnych stron skorzystania z właśnie tej oferty – obecnie można odzyskać nawet 2% wartości całego przedsięwzięcia. Tauron bowiem zwraca swoim klientom część kosztów na ich indywidualne konto założone z myślą o rozliczeniach.

Tauron fotowoltaika – cena paneli oraz samej energii

Chętni na „zieloną” energię zakładają, że pozyskiwanie prądu ze słońca na własnej posesji jest zupełnie bezpłatne. To nie do końca prawda, chociaż Tauron fotowoltaika w opinii użytkowników faktycznie posiada jedną z najciekawszych ofert na rynku. Cena fotowoltaiki Taurona jest trudna do jednoznacznego określenia, ponieważ zależy od bardzo indywidualnych kwestii. Na stronach firmy można znaleźć szacunkowe obliczenia dotyczące ceny Tauron fotowoltaiki. Uśredniając wynik okazuje się, że za 1kWh fotowoltaiki Tauron cena wynosi od 4 500 zł brutto do 7 000 złotych. Porównując ten wynik do innych firm można stwierdzić, że to średnia półka cenowa. W przypadku tak solidnego partnera w grę wchodzi również zaufanie i gwarancja jakości.

Tauron fotowoltaika – rozliczenie

Osoby zainteresowane korzystaniem z fotowoltaiki często zastanawiają się, czy konkretny termin instalacji paneli jakkolwiek wpływa na sposób, w jaki rozliczany będzie prąd. Jeśli chodzi o Tauron fotowoltaikę, rozliczenie musi nastąpić do dwunastu miesięcy od chwili instalacji – to czas, kiedy wyprodukowane nadwyżki energii powinny zostać wykorzystane w gospodarstwie domowym. Termin montażu Tauron fotowoltaiki będzie wpływać na rozliczenie rachunków za użytkowaną energię. Do wyboru są trzy opcje: rachunki przychodzące co dwa miesiące, co pół roku lub równo co rok. Dla korzystniejszego rozliczenia Tauron fotowolitaiki najlepszymi miesiącami na założenie instalacji są miesiące zimowe. To najbardziej ekonomiczne rozwiązanie ze względu na możliwość maksymalnego „zbioru” energii podczas lata i wykorzystanie go podczas kolejnej zimy. W rozliczeniu fotowoltaiki Tauron znajdziemy niezbędne dane, jak ilość pobranej i wprowadzonej energii. Są one wynikiem odczytywanych regularnie liczników. W zestawieniu znajdują się też dane o energii, która została przekazana do sieci jeszcze z wcześniejszych rozliczeń. Każde rozliczenie w Tauronie uwzględnia również korekty, czyli tak zwany współczynnik bilansowania. Ostatecznie podawana jest suma energii dostarczonej do sieci minus wyliczona korekta.

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze