Red Snake – opinie

Niekonwencjonalne i alternatywne sposoby ogrzewania nowoczesnych domów są coraz modniejsze, popularniejsze i dyskutuje się o nich w coraz szerszym gronie. Po ogrzewaniu podłogowym, domach pasywnych i fotowoltaice przyszedł czas na jeszcze inny sposób na ciepło w domu niewielkim kosztem. W tej roli występują folie grzewcze Red Snake – opinie o nich są naprawdę ciekawe, szczególnie w kontekście dzisiejszych inwestycji.

Red Snake na forum w opiniach użytkowników często uchodzi za mało doświadczona firmę – jej staż to „zaledwie” siedem lat w systemach grzewczych. Ich osiągnięcia oraz realizowane z wielkim rozmachem kolejne inwestycje mówią jednak same za siebie – folie grzewcze Red Snake w opinii konsumentów sprawdzają się dokładnie tak, jak przewidziano w specyfikacji. To tanie źródło ogrzewania zwłaszcza dla osób inwestujących jednocześnie w panele słoneczne.

Red Snake – opinie o „darmowym ogrzewaniu”

Rosnące ceny mediów sprzyjają klikaniu w reklamy mówiące o „darmowym ogrzewaniu całego domu”. W przypadku folii grzewczych Red Snake opinie potwierdzają obietnice producenta, ale pod jednym warunkiem. Red Snake, jako firma działająca na polu „zielonej” energii, jest promotorem łączenia dwóch ekologicznych i ekonomicznych rozwiązań, a mianowicie paneli słonecznych właśnie ze swoimi słynnymi foliami grzewczymi. W takim przypadku faktycznie Red Snake opinie będzie mieć znakomite – niskie zużycie prądu, przyjemne ciepło rozchodzące się po wszystkich pomieszczeniach równomiernie, w dodatku zasilane własnym źródłem energii. To może robić imponujące wrażenie. Jednak wszyscy inni chętni na folię grzewczą zamiast tradycyjnych kaloryferów muszą liczyć się z tym, że Red Snake zużycie prądu będzie siła rzeczy generować.

Red Snake – zużycie prądu

Ze względu na uniwersalność zastosowania folii grzewczej wielu inwestorów decyduje się właśnie na to rozwiązanie bez względu nawet na koszty związane z eksploatacją tego rozwiązania. Mimo wszystko Red Snake zużycie prądu ma na naprawdę przyzwoitym poziomie. Jako producent gwarantuje niemal stuprocentową sprawność, co jest wynikiem naprawdę godnym pochwały. Na stronach firmy Red Snake zużycie prądu po zastosowaniu folii ma być nawet o sześćdziesiąt procent niższe niż w przypadku innych, konwencjonalnych metod ogrzewania. Oficjalnie Red Snake zużycie prądu obrazuje, licząc go dla 2 kWh w odniesieniu do tradycyjnego grzejnika i folii. W pierwszym wypadku mówimy o ogrzaniu 0,18 metra kwadratowego (przyjmowana energia ma określone wymiary: 400 x 450 mm). O 2 kWh poboru mocy w przypadku drugiej opcji można by mówić w przypadku zainstalowania 5 metrów kwadratowych folii sufitowej i ponad 9 metrów kwadratowych folii podłogowej.

Red Snake – cena genialnego rozwiązania

Jeśli wiadomo już, że Red Snake cenowo wypada rewelacyjnie pod względem zużycia mocy, gdy porównamy go z innymi sposobami ogrzewania, przychodzi czas na policzenie kosztów instalacji. Trzeba pamiętać, że Red Snake na forum wg opinii również fachowców faktycznie nadaje się jako samodzielne źródło ogrzewania domu, ale i jako sposób na docieplenie wybranych powierzchni. Cena Red Snake będzie zależeć od rodzaju wybranej folii. Jeśli chodzi o przykładowy dom o powierzchni stu metrów kwadratowych, to za sufitową folię grzewczą Red Snake cena będzie wynosić około 15 000 złotych netto, natomiast podłogowa folia grzewcza Red Snake cenowo będzie wychodzić z montażem około 20 000 złotych netto. To dobra inwestycja, ponieważ producent zapewnia aż 25 lat gwarancji na wszystkie swoje systemy. Jeśli chodzi o rozwiązania oferowane przez Red Snake, cena wydaje się być bardzo rozsądna, jak na dzisiejsze realia. Nie można zapominać, że innowacyjność jest inwestycją, która zwraca się nie od razu, ale z biegiem lat.

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze