Na co zwrócić uwagę wybierając blachodachówkę?

Blachodachówka to doskonała alternatywa dla tradycyjnej dachówki ceramicznej. Jej niewielka waga sprawia, że nie obciąża nadmiernie konstrukcji budynku, co jest jej wielką zaletą. Co więcej, jest również bardziej ekonomiczna od dachówki, a mimo to równie skutecznie spełnia swoją funkcję ochrony dachu.

Blachodachówki charakteryzują się wysoką trwałością dzięki zastosowaniu nowoczesnych powłok, dlatego są doskonałym rozwiązaniem szczególnie w rejonach o dużych opadach śniegu. Na rynku dostępny jest szeroki wybór blachodachówek, co pozwala łatwo dopasować je do każdego rodzaju budynku. Bez wątpienia, ten rodzaj pokrycia to wybór, który łączy praktyczne i ekonomiczne aspekty, zapewniając trwałą i estetyczną ochronę dachu.

Blachodachówka odporna na warunki atmosferyczne

Pokrycie dachowe ma za zadanie chronić dom przed zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi. Dach narażony jest na działanie słońca, niskie i wysokie temperatury i zasolenie w przypadku nieruchomości nadmorskich. Mogą na niego wpływać także czynniki chemiczne, ale również mechaniczne, które wywołają uszkodzenia, np. spadające żołędzie, szyszki czy grad. Warto więc zwrócić uwagę na to, jakie warstwy ochronne zostały użyte do produkcji pokrycia. Grubość i jakość powłoki wpływa na trwałość blachodachówki.

Estetyka wykonania blachodachówki

Blachodachówka to doskonały wybór dla każdego, kto szuka bogactwa wzorów i kolorów, które doskonale będą pasować do ich domu. Decyzja dotycząca blachodachówki zależy od koloru elewacji, stylu budynku oraz otoczenia. Na rynku znajdują się zarówno proste blachodachówki, jak i te o fantazyjnych wzorach. Szeroka paleta kolorów obejmuje odcienie zieleni, czerwieni, czerni i brązu. Dla osób preferujących tradycyjny wygląd dachówki ceramicznej interesującą alternatywą może być blachodachówka o zbliżonym kolorze i wzorze.

Zakres gwarancji na blachodachówkę

Blachodachówki cechują się dużą trwałością. Na rynku dostępne są produkty objęte nawet 60-letnim okresem gwarancyjnym. Jeśli Twoim celem jest budowa domu, który ma przetrwać wiele pokoleń, powinniśmy właśnie takie produkty brać pod uwagę. 

Ważne jest również zwrócenie uwagi na warunki gwarancji oferowanej przez producenta blachodachówki. Może być ona udzielana pod warunkiem odpowiedniego składowania arkuszy przez określony czas, właściwego transportu, przeładunku oraz konserwacji. 

Równie istotny jest prawidłowy montaż pokrycia dachowego. Deformacje i uszkodzenia mechaniczne mogą prowadzić do utraty gwarancji na blachodachówkę. Dlatego ważnym elementem jest wybór profesjonalnych wykonawców. Powinni oni nie tylko zapewnić montaż zgodny ze sztuką dekarską, ale także oferować serwis dachu, audyt, konserwację i czyszczenie.

Blachodachówka to częsty wybór inwestorów, którzy szukają pokrycia dachowego do swojego domu. Dużą zaletą tego rozwiązania jest przystępna cena i wysoka jakość, która zapewnia trwałość. Warto pamiętać, aby instalacją zajęła się doświadczona firma.

Artykuł sponsorowany

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze