Kopiowanie pilota do bramy – jak to zrobić?

Automatyczne bramy są bardzo dużym udogodnieniem i dlatego coraz więcej ludzi decyduje się na tego typu rozwiązanie. Możemy je spotkać na osiedlach mieszkaniowych, w firmach, czy na prywatnych posesjach. Są one sterowane przy pomocy specjalnego pilota, co jest bardzo wygodne dla użytkowników i podnosi komfort korzystania z systemu. Jednym z największych problemów tego rozwiązania jest zaginięcie pilota, ale nie jest to jedyny przypadek, w którym musimy stworzyć nowy pilot i będzie konieczne np. kopiowanie pilota do bramy Nice. Często musimy dorobić więcej urządzeń dla rodziny, mieszkańców, czy pracowników firmy.

Jak skopiować pilota do bramy?

Zdalnie otwierane bramy są coraz częściej spotykane i nie kojarzą się już jedynie z domami jednorodzinnymi. Coraz częściej nasze mieszkania są na zamkniętych osiedlach. Wiele problemów pojawia się wtedy, kiedy chcemy dorobić pilot. Pilot jest tak samo ważny jak klucze do domu. W przypadku zaginięcia pilota dobrze jest zadbać o to, aby żadna osoba postronna nie miała dostępu do bramy. Jednym z pierwszych kroków powinno więc być usunięcie starego pilota z pamięci urządzenia, a następnie zaprogramowanie nowego. Warto wiedzieć wtedy, jaką firmę wybrać oraz na co zwrócić uwagę.

Na osiedlach bardzo często stosuje się piloty z kodowaniem zmiennym, ponieważ jest ono znacznie bezpieczniejsze i dlatego też bardziej popularne. Jak skopiować pilota do bramy? Kopiowanie pilotów do bram może stanowić nie lada wyzwanie. Aby zaprogramować nowego pilota niezbędny jest więc dostęp do oprogramowania sterującego bramą, co wymaga kontaktu z administracją. Bardzo często mieszkańcy zamkniętych osiedli nie posiadają bezpośredniego dostępu do centrali, nie udostępnia się również im kodów, wszystko ze względów bezpieczeństwa. Oznacza to, że nawet jeśli uda nam się kupić identyczny pilot, raczej nie uda nam się go zaprogramować bez zgody administracji.

Wysokie ceny usługi klonowania pilota wynikają z tego, że tym aspektem(niezwykle ważnym dla bezpieczeństwa mieszkańców!) często zajmuje się zewnętrzna firma, która współpracuje z administracją. Stworzenie każdorazowo nowego pilota wymaga przyjazdu serwisanta i kodowania w taki sposób, aby nowy pilot pasował do radioodbiornika bramy. Firma, która zajmuje się klonowaniem pilota do bramy. może tego dokonać poprzez wgranie centrali albo poprzez skopiowanie pilota.

Jak dorobić pilot do bramy wjazdowej?

Jak skopiować pilota do bramy i przy okazji nie zbankrutować? Na początku potrzeba zdecydować, czy jesteśmy w stanie sami wykonać tę czynność, czy potrzebujemy pomocy specjalisty. Dobrze jest wiedzieć z jakim modelem pilota mamy do czynienia oraz jakie oprogramowanie jest potrzebne.

W niektórych modelach kopiowanie jest bardzo proste. Wystarczy zbliżyć oba urządzenia do siebie, a następnie nacisnąć przycisk, który odpowiada za kopiowanie. Możemy wtedy sterować bramą zarówno z oryginalnego urządzenia, jak i klona. Kopiowanie jest zwykle dużo łatwiejsze w przypadku domów prywatnych, ponieważ nie wiąże się to z koniecznością uzyskania dostępu do kodu PIN i centrali.

W innej sytuacji potrzebni będą specjaliści, którzy umożliwią kopiowanie pilotów do bram. Zawsze warto jest wybierać w takich przypadkach firmy, które mają duże doświadczenie w tej dziedzinie, ponieważ samodzielne dorabianie może być bardzo trudne. Przeciętny użytkownik nie dysponuje wiedzą i umiejętnościami, które pozwolą na synchronizację wszystkich elementów.

 Na czym polega kopiowanie pilota do bramy Nice?

Kopiowanie pilotów do bram w przypadku systemu Nice nie jest skomplikowane. Aby rozpocząć kopiowanie pilota do bramy Nice, stań przy bramie w odległości ok. 2-4 metrów od napędu. Na nowym pilocie wybierz dowolny przycisk i przytrzymaj przez 5-7 sekund. W ten sposób w odbiorniku wywołuje się tryb programowania. 

Na starym pilocie należy trzykrotnie nacisnąć dowolny przycisk (szybko, bez przytrzymywania). Przez to działanie radioodbiornik rozpozna, że masz już pilota. W ten sposób uniemożliwisz klonowanie pilota do bramy osobom postronnym. 

Tutaj mała uwaga – jeśli Twoja brama na tym etapie zareagowała, oznacza to, że kopiowanie pilota do bramy Nice nie powiodło się (a konkretnie, że pierwszy krok klonowania pilota do bramy nie przebiegł prawidłowo). 

Jak dorobić pilot do bramy wjazdowej w tym przypadku? Należy odczekać minutę i całą procedurę powtórzyć.

W etapie końcowym nowym pilotem potwierdza się zakończenie programowania – należy przytrzymać przez sekundę dowolny przycisk nowego pilota. Jeśli nowe programowanie działa, oznacza to, że klonowanie pilota do bramy powiodło się.

Klonowanie pilota do bramy wjazdowej

W ofercie firm zajmujących się tego typu usługami można znaleźć szeroki wybór pilotów i automatyki do bram garażowych i przesuwanych, a w przypadku problemów z wyborem specjaliści są w stanie pomóc podjąć decyzję. Takie przedsiębiorstwa często zajmują się montażem, serwisem bram i automatyki. Często montują oni także interfejsy i szlabany. Aby jeszcze lepiej dbać o zadowolenie klientów firmy starają się wybierać produkty tylko najlepszych marek i są otwarte na nowoczesne technologie. Produkty te spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów i są gwarancją bezpieczeństwa dla klienta. Kopiowanie pilota do bramy może zatem być zadaniem dla Ciebie albo dla specjalisty. Na to jak dorobić pilot do bramy wjazdowej – samodzielnie, czy z pomocą nie ma jednoznacznej odpowiedzi? Wybór należy więc do Ciebie!

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze