Farby Sigma – opinie, cennik, gdzie kupić?

Farby Sigma produkowane są przez Sigma Coatings. Przedsiębiorstwo chwali się na swojej stronie internetowej, że jej historia zaczęła się w 1722 roku, gdyż do właśnie wtedy w pobliżu Amsterdamu założono pierwszą na świecie manufakturę produkującą farby – Peter Schoen & Son. Nazwa Sigma Coatings pojawiła się w 1972 roku, po fuzji trzech największych holenderskich producentów farb.

W tekście sprawdzimy opinie dotyczące niderlandzkich farb, przyjrzymy się ich cennikowi, temu, gdzie można kupić produkty Sigmy, przyjrzymy się opiniom farb do drewna Sigma oraz opiniom farb Sigma poliuretan.

Zobacz:

Farby Sigma – gdzie kupić? 

Gdzie kupić farby Sigma? Na stronie internetowej firmy znajduje się osobna zakładka ,,Gdzie kupić’’, po kliknięciu w którą, naszym oczom ukaże się mapa Polski, a na niej dostępne lokalizacje, w których możemy zakupić interesującą nas farbę. Po przeanalizowaniu mapki, można stwierdzić, że farby Sigma zakupimy w 114 różnych miejscach w kraju, w każdym z województw. Mieszkańcy Warszawy będą najmniej zastanawiać się gdzie kupić farbę, ponieważ w stolicy znajduje się aż 12 punktów, które oferują asortyment Sigma Coatings.

Farby Sigma – opinie

Źródło: Allegro

Farby Sigma cieszą się dobrą renomą wśród polskich klientów. Na forum strony Ceneo.pl można przeczytać opinie, że farby tej marki idealnie pokrywają powierzchnię już w trakcie pierwszego malowania. Ponadto mają być one bardzo łatwe w obsłudze, co sprawi, że nawet osoby, które nigdy wcześniej w życiu nie malowały (o ile takie w ogóle istnieją) poradzą sobie bez najmniejszych problemów z eleganckim odnowieniem swoich ścian.

Inny użytkownik forum także zauważył, że farby Sigma bardzo dobrze kryją, a przy okazji porównał on je z produktami innych marek, które nie mogą pochwalić się taką jakością. Klient miał też do czynienia z białą farbą, która w opinii forumowicza jest faktycznie ,,śnieżnobiała’’, tak więc opis jest zgodny z rzeczywistością.

Kolejny nabywca zaznaczył, że farby Sigma nie są drażliwe dla ludzkiego nosa. Użytkownik spał w swoim pokoju już następnego dnia po nałożeniu nowego koloru i w żadnym stopniu nie odczuł jakiegokolwiek dyskomfortu związanego z zapachem. Zaznaczył on też, że farba kosztuje nieco więcej, niż inne dostępne na rynku. Jednak jeśli ktoś ma możliwość patrzyć się bardziej na jakość, niż na cennik, to z całą pewnością nie będzie on zawiedziony.

Farby Sigma – opinie na forum. Farby do drewna, farby poliuretanowe 

Poniżej przedstawiono przykładowy cennik wybranych farb Sigma dostępny na stronie sklepu Cartel Color.

Sigma BrandiColor STM – Farba akrylowa ELF Kolory [2,5l] Sigma Torno Satin Aqua – Emalia akrylowa do drewna i stali [2,5l]Sigmafast 210 HS – Farba poliuretanowa dwuskładniowa [20l]Sigma Ceramic Clean – Farba ceramiczna kolory
74,90 zł [cena brutto]178,05 zł [cena brutto]1080,90 zł [cena brutto]113,90 zł [cena brutto]

Opinie o farbach do drewna Sigma są pozytywne. W internecie można spotkać opinie, w których użytkownicy zgodnie zaznaczają, że emulsja nałożona na różne drewniane elementu, bardzo szybko schnie. Kolejnym walorem ma być fakt, że firma oferuje kilka rodzajów farb do drewna: w różnych kolorach, do różnych warunków (wewnętrznych i zewnętrznych), a także do różnych prac (podkładowa, wykończeniowa etc.).

Tylko nieliczne opinie o farbach do drewna Sigma są negatywne. Drobna część nabywców zaznaczała, że podczas malowania musieli się oni mocno napracować, przez co zastanawiali się oni, czy to normalna rzecz, czy nie.

Opinie o farbach Sigma poliuretan także mogą być godne pozazdroszczenia dla producentów tego typu asortymentu. Różni użytkownicy zaznaczali w swoich opiniach, że poliuretanowe farby Sigma, to dla nich jedyny wybór, gdy muszą coś pomalować. Ponadto zwracali oni uwagę, że produkty holenderskiej firmy tworzone są już od równo 300 lat, co świadczy o jakości i uznaniu wśród klientów, z jaką spotkały się farby. Zaznaczają oni także, że sama ekspansja przedsiębiorstwa na polski rynek oznacza sukces, jaki odniosło ono w swoim macierzystym państwie.

Reasumując, wybór niderlandzkich farb jest z całą pewnością dobrym posunięciem. Opinie o farbach do drewna Sigma świadczą, jak najbardziej na ich korzyść, opinie o farbach Sigma poliuretan także. Wprawdzie cennik może nieco odbiegać, od produktów innych przedsiębiorstw zajmujących się produkcją farb, niemniej jednak decydująć się na zakup farb Sigma otrzymamy produkt o wysokiej jakości, który będzie nam dobrze służył. 

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze