Knauf Super Finish – wydajność, cena, opinie, karta techniczna

Knauf Super Finish to masa szpachlowa przeznaczona do tworzenia bardzo gładkich i regularnych powierzchni we wnętrzach. Można ją nakładać ręcznie i maszynowo. Gotowy produkt jest mieszaniną mączki dolomitowej z lepiszczem winylowym. Ponadto zawiera on w sobie ingrediencje, które powiększają własności użytkowe przygotowanej masy. Knauf Super Finish spełnia wymogi Normy EN 13963, a także posiada Atest Higieniczny zezwalajacy stosować produkt w budownictwie mieszkaniowym, w przemyśle spożywczym, szkołach, przedszkolach i żłobkach oraz obiektach służby zdrowia.

Z tekstu dowiemy się jaka jest wydajność towaru, jaka jest cena, jakie są opinie, ile wody należy wykorzystać, by właściwie rozcieńczyć szpachlę, czy nakładanie wałkiem jest wskazane w przypadku tego produktu, co można przeczytać w karcie technicznej oraz którą masę bardziej opłaca się wybrać – Knauf Rotband Finish czy Super Finish.

Knauf Super Finish – wydajność, karta techniczna 

W karcie technicznej masy szpachlowej Knauf Super Finish można znaleźć informację, że średnia wydajność produktu wynosi 1,5 kg/m². Inną istotną kwestią, jaką przedstawia nabywcy karta techniczna, to zalecenie nakładania produktu warstwami o grubości do 3 mm. Następną warstwę trzeba nakładać po wyschnięciu poprzedniej. Suchą powierzchnię oszlifować papierem ściernym o granulacji #180 – #220 maksymalnie 3-4 doby po nałożeniu. Po dłuższym okresie nawierzchnia staje się mocna i odporna. Powierzchnię po wyschnięciu zagruntować odpowiednim środkiem do tego przeznaczonym. Tak wykończone podłoże da się malować każdym rodzajem farb. Knauf Super Finish ujędrnia się poprzez wysychanie, więc czas obróbki jest zależny od temperatury i wilgotności powietrza.

Knauf Super Finish – ile wody?

Ile wody należy użyć, by dobrze przygotować masę szpachlową? Otóż zgodnie z zaleceniami producenta po przemieszaniu masy szpachlowej Knauf Super Finish da się stosować bezpośrednio z wiaderka. Niemniej jednak w razie potrzeby mazidło można rozcieńczać według uznania wodą w dozach po 250 ml. Za każdym razem, gdy doleje się wodę szpachlę winno się delikatnie wymieszać i sprawdzić jej użytkowość. 

Knauf Super Finish – nakładanie wałkiem 

Produkt może być nakładany wałkiem do aplikacji gładzi. Tutaj jednak warto wziąć pod uwagę ile wody powinno się użyć. W zależności od typu używanego wałka, może być konieczne wymieszanie szpachli z niedużą (ok. 250 ml) ilością czystej wody. Na stronie produktu w supermarkecie budowlanym Leroy Merlin, pewien nabywca produktu zaznaczył w swojej opinii, że ,,nakładanie wałkiem to bajka – nic nie spada’’.

Knauf Super Finish – opinie

Ciężko znaleźć negatywnie opinie

Opinie na temat opisywanego produktu są pozytywne. Na wspomnianej wyżej stronie francuskiego sklepu budowlanego, jeden z użytkowników podkreślał dużą wydajność zakupionego towaru. W swojej opinii stwierdził, że jeżeli dobrze zagruntuje się ścianę, to pierwszą warstwa szlachli wystarczy na 10 m² pomieszczenia. Jeżeli powierzchnia będzie jednak zagruntowana słabiej, to wówczas z obserwacji użytkownika, warstwy szpachli starczy na 3-4 m². 

Na stronie Ceneo również można znaleźć przychylne opinie na temat Knauf Super Finish. Jeden z klientów postrzega szpachlę jako rewelacyjną. Zwraca on także uwagę, że wg niego nie ma lepszej masy na rynku, która z taką prostotą aplikowałaby się i wygładzała. Nakładanie wałkiem przebiega w sposób bezproblemowy.

Kolejny nabywca zaznaczył w swojej opinii, że gładź w zupełności spełniła jego oczekiwania. Ściany są bardzo gładkie, wydajność szpachli jest bez zarzutów, produkt ściera się bez problemów, nie pęka i nie odchodzi od powierzchni. 

W innej opinii można przeczytać podpowiedź od klienta, który stwierdził, że przed nałożeniem drugiej warstwy, warto jest zwilżyć pierwszą spryskiwaczem. Jeżeli powierzchnia zostanie tak potraktowana w sposób równomierny, to można nakładać 10 m² gładzi i zacierać.

Zobacz: Ile potrzeba worków wylewki na 1 m²?

Knauf Rotband Finish czy Super Finish 

Knauf Rotband Finish czy Super Finish? Taki dylemat mają osoby, które prowadzą w swoim domu różne prace budowlane. Czynnikiem, który w największym stopniu różnicuje oba produkty jest cena. W OBI Knauf Super Finish można kupić w wersji 5,4 kg lub 28 kg, kolejno za 34,99 zł lub 89,99 zł. Cena za Knauf Rotband Finish w wersji 18 kg wynosi 49,99 zł, a w wersji 28 kg 69,99 zł. Poza różnicą w cenie, czy to Knauf Rotband Finish czy Super Finish posiadają w internecie pozytywne opinie, tak więc zakup jednego bądź drugiego produktu z całą pewnością opłaci się nabywcom. 

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze