W jakim miejscu powinien stać stół w salonie?

Dowiedz się już dziś, czym się kierować podczas wyboru miejsca na stół, aby zoptymalizować przestrzeń salonu, zwiększając jednocześnie komfort jego użytkowania i podkreślając urok aranżacji.

Wybór idealnego miejsca na stół w salonie to nie lada wyzwanie, podobnie jak wybór samego mebla. W końcu to właśnie przy nim wszyscy domownicy zbierają się na wspólne posiłki czy biesiadują się ze znajomymi. Ponadto czasem stół jest także miejscem do pracy czy nauki. Tło, na którym stoi, może znacząco wpłynąć na nastrój i funkcjonalność całego pomieszczenia.

Stół w salonie a dostępna przestrzeń

Przeanalizowanie dostępnej przestrzeni jest kluczem do wyboru idealnego miejsca dla stołu w salonie. Nie chodzi tu o rozmiar samego mebla, ale przede wszystkim o to, jak wpasowuje się w ogólny układ pomieszczenia. Czy jest wystarczająco dużo miejsca, aby można było swobodnie poruszać się wokół stołu? Czy mebel nie blokuje dostępu do innych części salonu bądź nie ogranicza funkcjonalności pozostałych elementów wyposażenia? Jeśli odpowiedź na wszystkie te pytania jest twierdząca, to najprawdopodobniej jest to idealne miejsce.

Swoboda siedzenia przy stole w salonie

Pomijając samo umiejscowienie stołu, ważne jest też upewnienie się, że osoby siedzące przy stole mają wystarczająco dużo przestrzeni dla siebie. Istotne jest, aby krzesła mogły być łatwo wsuwane i wysuwane, a osoby siedzące nie czuły ścisku dookoła. Dodatkowo należy zapewnić odpowiednią przestrzeń na samym blacie, aby zmieścić na nim wszystko, co niezbędne podczas spotkań w większym gronie, a także korzystania z blatu na co dzień. Lepiej wybór przemyśleć dwa razy niż zdecydować się na stół, który w praktyce okaże się zupełnie niefunkcjonalny i tym samym nie spełni swojego zadania.

Stół w salonie a aranżacja

Niemal w każdym salonie, niezależnie od stylu aranżacyjnego, liczy się spójność i harmonia. Aby uzyskać taki efekt, koniecznie jest odpowiednie dopasowanie poszczególnych elementów wyposażenia do siebie. Meble są dostępne w różnych stylach, dlatego nie powinno być problemu z wyborem odpowiedniego designu. Sprawdź ofertę nowoczesnych drewnianych mebli na stronie meblezych.pl!

Podczas wyboru stołu istotny jest kolor i styl. Do skandynawskich wnętrz idealnie pasują modele na smukłych nogach, a do nowoczesnych minimalistyczne bryły np. uzupełnione szklanym blatem. Do tradycyjnie urządzonych przestrzeni najlepszym wyborem będzie drewniany stół o masywniejszej konstrukcji.

Często stoły stanowią pewnego rodzaju łącznik pokoju dziennego z przestrzenią przeznaczoną do wspólnego spożywania posiłków. Takie rozwiązania spotykane są w aneksach, w których można sprytnie urządzić salon z jadalnią, tworząc jedną, spójną całość. W takim przypadku wybrany stół powinien być spójny z pokojem dziennym i jadalnią. Nie wiesz, jak urządzić salon z jadalnią? Sprawdź powiązany wpis blogowy: https://meblezych.pl/sprawdz-jak-urzadzic-salon-z-jadalnia

Wybór miejsca stołu w salonie a potrzeby

Na rynku dostępne są stoły w różnych konfiguracjach. Można wyróżnić modele z okrągłym, owalnym, kwadratowym lub prostokątnym blatem. Warto jego kształt dopasować do możliwości aranżacyjnych, podobnie jak samą konstrukcję.

Niektóre warianty są rozsuwane, co pozwala na co dzień korzystać z mniejszej wersji stołu, a na czas spotkań w większym gronie zyskać znacznie więcej przestrzeni na blacie. Takie modele często są przydatne, gdy pracuje się z domu nad różnymi projektami i zachodzi konieczność rozłożenia wielu dokumentów czy pomocy naukowych podczas odrabiana zadań przy stole. Sprawdź ofertę stołów na stronie: https://meblezych.pl/stoly

Zawsze podczas wyboru stołu, gdy jednocześnie już wiesz, gdzie go postawisz, koniecznie rozważ indywidualne potrzeby wszystkich domowników. Ma to znaczenie, gdyż stół jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia w każdym wnętrzu. Z tego też względu liczy się jego jakość, ponieważ najlepszym wyborem będzie mebel wykonany z solidnych, trwałych i wytrzymałych materiałów, który stanie się wieloletnią inwestycją.

Artykuł sponsorowany

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze