Nawierzchniowy, sprężynowy czy piankowy – który materac chłodzący jest najlepszy?

W sklepach można znaleźć bardzo ciekawe modele materacy. Producenci prześcigają się w coraz to nowszych rozwiązaniach. Na szczególną uwagę z pewnością zasługują materace chłodzące. Warto wiedzieć, czym się one charakteryzują i jaki model dla siebie najlepiej wybrać.

Czym jest materac chłodzący?

Materac chłodzący to specjalny produkt, który został wyposażony w specjalną piankę z efektem chłodzenia. Sprawdza się on przede wszystkim latem, ponieważ pianka bardzo dobrze utrzymuje temperaturę ciała w czasie snu. Mata jest bardzo przewiewna i dzięki temu cała powierzchnia materaca jest świetnie wentylowana. Warto zaznaczyć, że wiele modeli materacy jest z przeznaczeniem lato/zima. Z jednej strony są one wyposażone w specjalną piankę chłodzącą, a z drugiej w piankę termoelastyczną, które w sezonie zimy zapewnia ciepło. Zupełnie inną grupą produktów są nakładki chłodzące, które można nałożyć bezpośrednio na dowolny materac. Mają one formę materaców nawierzchniowych i są bardzo wygodne oraz praktyczne. Tego typu wkładki można latem nałożyć na swój materac i cieszyć się przyjemną temperaturą w czasie upałów.

czym-jest-materac-chlodzacy.jpg

Dlaczego warto wybrać materac chłodzący?

Materac chłodzący wiąże się z wieloma zaletami. Przede wszystkim umożliwia on regulowanie temperatury ciała w czasie snu. Zależnie od swoich preferencji można korzystać ze strony chłodzącej lub zwyczajnej. Dużą zaletą materaców chłodzących jest także możliwość odprowadzania wilgoci z podłoża. Z pewnością warto bliżej się przyjrzeć tego typu materacom i wybrać najlepszy dla siebie.

Nawierzchniowy materac chłodzący

Jak wspomniano wcześniej, jednym z rodzajów materaców chłodzących są materace nawierzchniowe. Tego typu modele są dostępne w linii Senna materace. Jest to bardzo ciekawa i ekonomiczna możliwość. Nie trzeba inwestować w całkiem nowy materac, wystarczy jedynie wybrać nakładkę i użyć ją w odpowiednim czasie. Materace nawierzchniowe są dostępne w bardzo ciekawych cenach. Co więcej, można je użyć nie tylko na zwykłe materace, ale także na rozkładane kanapy z funkcją spania. W ten sposób mebel stanie się dużo wygodniejsze, zapewni komfortowy sen, a powierzchnia mebla będzie dodatkowo chroniona przed uszkodzeniem. Materace nawierzchniowe chłodzące marki Hilding są bardzo dobre jakościowo, świetnie się sprawdzą przez naprawdę długi czas. W kolekcji Fit.4.Sleep Cool Breeze dostępny jest najlepszej jakości materac nawierzchniowy.

Chłodzący materac sprężynowy i multipocket

Kolejnym rozwiązaniem jest chłodzący materac sprężynowy. Nowoczesne modele tego typu dostępne są w bardzo różnych rozmiarach, jednym z najpopularniejszych jest: materace 80 x 200. Produkty dobrej jakości posiadają bardzo dużą liczbę sprężyn, które działają niezależnie od siebie. Dzięki temu zapewniona jest wysoka sprężystość oraz elastyczność, a ponadto materac ma wydzielone kilka stref twardości, co zapewnia wyjątkowy komfort i zdrowie dla kręgosłupa.

Materac sprężynowy jest bardzo trwały, zapewnia dobre podparcie dla kręgosłupa i jest dobrze dopasowany do poszczególnych części ciała. Warto zaznaczyć, że materace sprężynowe można podzielić na kilka rodzajów. Jedną z możliwości są materace kieszeniowe. Są one zbudowane ze sprężyn, z których każda z nich znajduje się w osobnej kieszeni. Jest to idealne rozwiązanie pozwalające na najlepsze rozłożenie ciężaru ciała.

Kolejną możliwością są materace multopocket. Jest to nieco droższa propozycja, która gwarantuje wysoką jakość snu. Wiele materacy tego typu posiada certyfikaty określające je jako produkt medyczny. Dla jeszcze bardziej wymagających klientów można wybrać materace Pocket Plus. Są one zbudowane w oparciu o najlepszej jakości sprężyny i innowacyjne wkłady piankowe.

Chłodzący materac piankowy

Kolejnym rozwiązaniem są chłodzące materace piankowe. Do ich produkcji może być wykorzystana różnego rodzaju pianka, zależnie od potrzeb i preferencji konsumentów. Dobrze dobrany model może służyć przez naprawdę wiele lat. Jest to dobra propozycja bez względu na wiek, aktywność czy wagę. Piankowe materace bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku różnego typu dolegliwości bólowych m.in. stanowią bardzo dobre podparcie dla kręgosłupa. Materace chłodzące dostępne są w wielu różnych konfiguracjach. Dla osób, które nie mają środków, aby zainwestować w nowe materace najlepszym rozwiązaniem będą specjalne materace nawierzchniowe. Decydując się na wymianę dotychczasowego materaca, można wybrać zarówno modele sprężynowe, jak i piankowe. Wiele zależy od preferencji użytkowników. Warto pamiętać, że marka Hilding oferuje produkty najlepszej jakości!

chlodzacy-materac-piankowy.jpg

Artykuł sponsorowany.

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze