Modny fornir kamienny – najładniejsze aranżacje do twojego domu

Materiały pochodzące z natury, takie jak naturalne drewno i kamień, są dzisiaj szalenie popularne i chętnie wykorzystywane w nowoczesnych aranżacjach. Fornir kamienny jest jednym z nich – cieszy się w ostatnich latach niebywała popularnością, głównie ze względu na swoje właściwości. Chociaż jest produkowany w stu procentach z naturalnego surowca w różnych odcieniach, jego właściwości znacznie odbiegają od tradycyjnie pojmowanego kamienia.

W domowych aranżacjach fornir kamienny przydaje elegancji i zadaje szyku; wygląda solidnie i ponadczasowo. Jednak jest materiałem niezwykle elastycznym, a niezapomniany efekt można w jego przypadku osiągnąć za pomocą okładziny niewielkiej grubości. Jakie w takim razie są najmodniejsze aranżacje z forniru kamiennego?

Fornir kamienny – aranżacje na czasie

Zastosowanie forniru kamiennego w aranżacjach jest naprawdę wszechstronne. Ze względu na swoje właściwości fizyczne, okładzina kamienna, jaką jest fornir, nadaje się nie tylko do stosowania wewnątrz budynków, ale także jako dekoracyjny element elewacji zewnętrznych, z powodzeniem zastępujących tradycyjny tynk. Decydując się na aranżacje z forniru kamiennego należy pamiętać o jednej, ale bardzo ważnej rzeczy. Jeśli kamienna okładzina ma się znaleźć w salonie, forniru kamiennego nie trzeba impregnować. Jednak w takich pomieszczeniach, jak kuchnia czy łazienka, gdzie materiał ma styczność z dużą wilgotnością powietrza, a także zawsze na zewnątrz, konieczne jest jego zaimpregnowanie odpowiednimi środkami. Położenie np. białego forniru kamiennego na ścianie to nie wszystko, co można z nim zrobić. Równie dobrze sprawdzi się jako wierzchnia strona mebli – staną się w ten sposób absolutnie niepowtarzalne i wyjątkowe. To także sposób na danie drugiego życia starym meblom, potrzebującym renowacji.

Fornir kamienny w salonie – jakie aranżacje wybrać?

Ogromna gama kolorystyczna oraz możliwości zastosowania forniru kamiennego w salonie sprawiają, że można z nim zrobić dosłownie wszystko. W nowym budownictwie najczęściej pojawia się na centralnej ścianie, jako tło dla wygodnych mebli wypoczynkowych czy dla obrazów. To dodatek, który sprawdzi się niezależnie od stylu, jaki preferujesz. Będą do niego pasować zarówno stylizowane, jak i modernistyczne, minimalistyczne meble. W salonach fornir kamienny można doskonale wykorzystać w starych kamienicach do ozdoby łuków, ozdobnych kolumn, jako obudowa zabytkowych pieców.

Biały fornir kamienny – uniwersalna ozdoba dla domu

Za najbardziej uniwersalny można uznać biały fornir kamienny. Nie tylko doskonale prezentuje się niezależnie od miejsca zastosowania, ale również jest w stanie optycznie powiększyć niezbyt duże pokoje. Meble oklejone białym fornirem kamiennym będą doskonałym i praktycznym dodatkiem do łazienki, kuchni czy jasnego, nawet niewielkiego przedpokoju. I w tym wypadku trzeba jednak pamiętać o impregnacji – często dotykane meble będą potrzebowały dodatkowego zabezpieczenia przed wnikaniem w strukturę kamienia brudu, wilgoci czy kurzu. Zadbany fornir kamienny biały będzie wdzięczną ozdobą.

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze