Jak wybrać dobry ekspres do kawy?

Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów na całym świecie. Nic w tym dziwnego; wspaniały smak, niepowtarzalny aromat i wyjątkowe właściwości sprawiły, że tak wielu ludzi pokochało kawę i dziś nie wyobraża sobie dnia bez niej. Kawa jednak ma różne oblicza: są kawy mleczne, espresso lungo, caffe latte, a także wiele innych opcji do wyboru. Jak znaleźć kawę dla siebie i dlaczego warto używać ekspresu zamiast decydowania się na kawę mieloną z supermarketu?

Jakie są rodzaje ekspresów do parzenia kawy?

Na rynku obecnie jest naprawdę wiele, różnorodnych ekspresów do parzenia kawy. Wśród modeli dostępnych są produkty zarówno dla tych, którzy lubią pić kawę ziarnistą, jak i dla tych, którzy są fanami kawy mielonej czy nawet kawy w kapsułkach. W sklepach można znaleźć ekspresy kolbowe, automatyczne, ciśnieniowe czy kapsułkowe. Istnieją produkty z wbudowanym systemem spieniania mleka, mające automatyczny system odkamieniania czy dotykowy panel sterowania. 

Automatyczny ekspres do kawy – dlaczego warto mieć taki sprzęt w domu?

Zaparzenie kawy nie jest zajęciem trudnym czy wymagającym dużej ilości czasu – jest jednak zajęciem wymagającym uwagi, która jest elementem deficytowym, szczególnie wcześnie rano, zaraz po przebudzeniu. Poza tym, zrobienie dobrej kawy wymaga także pewnych umiejętności, których nie każdy posiada. W takich przypadkach: czyli gdy nie masz czasu, przydaje się w domu ekspres do kawy, który zrobi pyszne kremowe cappuccino, wyborne latte macchiato czy po prostu zwykłą czarną kawę. Dobry ekspres można ustawić w taki sposób, aby zaczął robić kawę zanim jeszcze wstaniesz z łóżka, tak aby była ona gotowa, gdy już skończysz przygotowywać się do dnia. 

Jakie kawy można zrobić w ekspresie – czy tylko kawy można zrobić w ekspresie?

W ekspresie można zrobić wiele rodzajów kawy, od latte macchiato, poprzez cappuccino, zwykłą czarną kawę, kawę z kapsułek, kończąc na espresso czy mokka. Opcji różnych kaw jest naprawdę wiele. Warto jednak mieć świadomość tego, że są na rynku ekspresy, które oprócz kaw są w stanie przygotować również różne rodzaje herbat! Takie modele świetnie spełnią się w domu, w którym choć jedna osoba zamiast kawy preferuje inne napoje. 

Ranking ekspresów do kawy – na co zwrócić uwagę przy wyborze ekspresu dla siebie?

Lepszy będzie ekspres ciśnieniowy czy może ekspresy automatyczne? Prawda jest taka, że najlepszy ekspres to taki, który będzie spełniał nasze wymagania i zrobi taką kawę, na jakiej nam zależy. Jeżeli nie wiesz, jakie modele są dostępne, warto przejrzeć ranking ekspresów do kawy. Znajdziesz tam takie modele, jak automatyczny ekspres Siemens EQ.6 plus s albo kolbowy ekspres Sencor SES. Ciekawym wyborem może być także ekspres kapsułkowy Bosch TAS1002N.

Idealna kawa w twoim domu – z ekspresem to możliwe!

Niezależnie od tego, czy lubisz latte macchiato, espresso macchiato czy też zwykłą czarną kawę – z ekspresem twój napój nabierze nowego, głębszego smaku. Wbudowany młynek pozwoli ci na cieszenie się smakiem świeżo mielonej kawy ziarnistej, która uwolni swoje smaki i aromaty, dopiero gdy zostanie zmielona. Ekspres jest więc przedmiotem, który potrafi wydobyć z kawy duszę i właśnie dlatego świetnie sprawdza się u kawoszy. 

Artykuł sponsorowany 

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze