Jak wybrać idealne lustro do domu – praktyczne wskazówki

Każde domowe wnętrze powinno być odpowiednio urządzone, aby zapewniało pełen komfort i bezpieczeństwo podczas codziennego korzystania. Do tego celu przydają się rozmaite sprzęty i elementy wyposażenia. Do podstawowych akcesoriów, których nie powinno zabraknąć w każdym domu, zalicza się również lustro.

Jakie tafle wybrać i gdzie je umieścić? Czym wyróżniają się nowoczesne zwierciadła do domu? O tym wszystkim napiszemy w dalszej części niniejszego artykułu.

Lustro w domu – jakie pełni funkcje?

Lustra wykorzystuje się w domowych wnętrzach na wiele sposobów. Przede wszystkim są uważane za element praktycznego wyposażenia, które podnosi komfort korzystania z przestrzeni. Wykorzystuje się je podczas realizacji rozmaitych zadań higieniczno-pielęgnacyjnych. Przed lustrem wykonuje się makijaż, ale też dopracowuje fryzurę lub dobiera wszystkie części modnej stylizacji.

Dobrze dobrane lustra wpływają także na odbiór samego wnętrza. Dzięki użyciu ich można wprowadzić do niego więcej światła czy sprawić, że wyda się ono wizualnie większe. Przydaje się to szczególnie w ciasnych pomieszczeniach z ograniczonym dostępem do światła słonecznego.

W końcu zwierciadła w domu to też ważny element wystroju i aranżacji. Dlatego bez większego trudu da się znaleźć produkty wpisujące się w większość modnych tendencji wnętrzarskich. Dobrym tego przykładem są nowoczesne lustra z podświetleniem od: LED-lustra.pl. Łączą zatem walory praktyczne z estetycznymi w każdym z domowych pomieszczeń, do których trafiają.

Jak wybrać idealne lustro do łazienki?

Gdzie umieścić lustra w przestrzeni mieszkalnej? Od razu na myśl przychodzą łazienki – trudno wręcz wyobrazić sobie to konkretne miejsce bez odpowiedniej tafli. Jaka powinna być? Przede wszystkim nie może być za mała – prawdziwe minimum to ok. 40 cm szerokości i wysokości. Większe warianty świetnie sprawdzają się w przestronnych pokojach kąpielowych. Kształt i obramowanie należy dobrać do całościowego wystroju, dbając przy tym, by były to produkty odporne na niszczycielskie działanie wody i wilgoci. Ważną kwestią jest dopasowanie odpowiedniego oświetlenia strefy lustra. Mogą to być zewnętrzne kinkiety lub zintegrowane listwy LED znajdujące się bezpośrednio w tafli.

Nowoczesne lustra w przedpokoju – ważny element wygodnego wystroju

Innym domowym wnętrzem, w którym wykorzystuje się chętnie lustra, są przedpokoje. Trafiają do nich zwłaszcza modele całopostaciowe – pozwala to choćby dokładnie sprawdzić stylizację przed wyjściem z domu.

Mogą to być warianty wieszane na ścianach lub wmontowane w powierzchnię przesuwnych drzwi szafy – tak zaoszczędza się przestrzeń w szczególnie ciasnych przedpokojach. Doświetla się je reflektorami i kinkietami oraz ponownie z pomocą zintegrowanych produktów LED – co dodaje wnętrzom przyjemnie nowoczesnego wyrazu.

Lustra do salonu i sypialni – dekoracja czy praktyczny element wystroju?

Nowoczesne lustra można tak naprawdę umieścić w każdym pomieszczeniu. Szczególnie chętnie używa się ich we wnętrzach reprezentacyjno-rekreacyjnych, gdzie pełnią zadania praktyczne i ozdobne. Warto zastosować je jako element zdobniczy w salonach, ale też zawiesić w sypialni – nad łóżkiem lub przed toaletką czy w wydzielonej garderobie. Dzięki temu pomieszczenia nabierają nietuzinkowego charakteru i klimatu dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Jakie rozwiązania wybrać? W nowoczesnych przestrzeniach lepiej sprawdzają się tafle minimalistyczne, z obramowaniem ograniczonym do zwykłej listwy w neutralnym kolorze. W pokojach glamour częściej stosuje się rozbudowane ramy – również w odcieniu złota lub srebra. Przykuwają wzrok i sprawiają, że lustro staje się kluczowym elementem wystroju. Sporo dodatkowych pomysłów i inspiracji pojawia się choćby na: dom-dom.pl.

Idealnie urządzone wnętrza – jak wybrać dobre lustro do domu lub mieszkania?

Dobrze dobrane lustro pod względem wielkości i oprawy odmienia domowe wnętrza. Sprawia, że przestrzeń staje się wygodniejsza i przytulniejsza. Wystarczy tylko postawić na odpowiedni produkt, by każde pomieszczenie zyskało na funkcjonalności i klimacie dla wszystkich domowników i ich gości.

Artykuł sponsorowany.

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze