Odpływy prysznicowe – rozwiązanie nie tylko modne, ale i wygodne

Jesteś na etapie projektowania swojej łazienki i zastanawiasz się, jak ją urządzić? Szukasz inspiracji, nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań, które poprawią Ci komfort użytkowania? Bardzo popularnym, powszechnie wybieranym, a jednocześnie niezwykle funkcjonalnym wyborem jest bezbrodzikowa kabina prysznicowa z odpływem liniowym.

Odpływ liniowy prysznicowy umożliwia odprowadzenie wody do systemu kanalizacji. Aby było to możliwe konieczne jest stworzenie odpowiedniego spadu w podłodze. Woda spływa wtedy grawitacyjnie do odpływu.

Wysokiej jakości odpływy liniowe o świetnym, bardzo nowoczesnym designie dostępne są w sklepie internetowym Listwy.Online https://listwy.online/odplywy-liniowe/. Znajdziesz tam odpływ liniowy slim w 4 kolorach – srebrnym, złotym, czarnym i miedzianym – i 2 typach wykończenia – w połysku i w macie. W zależności od potrzeb możesz wybrać odpowiadający Ci rozmiar odpływu. Dostępne są 3 warianty rozmiarowe:

  • odpływ liniowy 70 cm,
  • odpływ liniowy 80 cm,
  • odpływ liniowy 90 cm.

Są to najbardziej popularne wymiary, które pasują do większości łazienek. Odpływ liniowy 100 cm czy odpływ liniowy 60 cm są znacznie mniej powszechne.

Odpływy do prysznica – świetny wybór dla juniora i seniora

Łazienka to miejsce w domu, spełniające nie tylko funkcję higieniczną, ale również relaksacyjną. Jest to miejsce, w którym możemy być chwilę sami ze sobą. Możemy tam wykonać domowe zabiegi relaksacyjne, regenerujące i odpocząć po ciężkim dniu.

Tradycyjne, głębokie brodziki mogą stanowić barierę, która utrudnia komfortowe, samodzielne, swobodne korzystanie z nich osobom, które mają problemy z poruszaniem się. Do tej grupy można zaliczyć dzieci, seniorów, osoby chore, osoby z niepełnosprawnościami, dla których wejście do głębokiego brodzika stanowi niemałe wyzwanie. Alternatywą dla tradycyjnych brodzików są bezbrodzikowe konstrukcje z odpływem liniowym.
Prysznic z odpływem liniowym stanowi zatem nie tylko nowoczesny, świetnie prezentujący się, bardzo modny element wyposażenia łazienki, ale również znacznie poprawia komfort użytkowania.

Dodatkowo, niemałym atutem kabin z odpływem liniowym jest ich łatwość do utrzymania w czystości. Dzięki braku brodzika i jego połączeń z kabiną prysznicową jest mniej miejsc o trudnym dostępie, które są zazwyczaj miejscem, w którym gromadzą się zanieczyszczenia. Odpływ liniowy w łazience jest zatem świetnym rozwiązaniem.

Odpływ liniowy pod prysznic – na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Łazienki z odpływem liniowym idealnie wpisują się w minimalistyczne tendencje. Bezbrodzikowe kabiny są bardzo modne i często znajdują zastosowanie w nowoczesnych wnętrzach. Przy wyborze odpływu należy zwrócić uwagę między innymi na to, na jakiej głębokości w posadzce należy zamontować odpływ. Warto dopasować go do własnej przestrzeni. W następnym kroku należy wybrać odpowiadający kolor oraz rozmiar.

Kabina prysznicowa z odpływem liniowym jest dobrym rozwiązaniem zarówno do dużych, jak i małych przestrzeni łazienkowych. Odpływ prysznicowy liniowy cechuje się wysoką uniwersalnością i ponadczasowością – przy jego pomocy tworzy się minimalistyczną konstrukcję, która pasuje do każdego stylu wykończeniowego. Dobierz pasujące listwy spadkowe do odpływu liniowego i nadaj łazience wyjątkowy charakter.

Artykuł sponsorowany

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze