Czy warto kupować mieszkanie do remontu z rynku wtórnego w Rzeszowie?

Dla bardzo drogich i rozchwytywanych nieruchomości z rynku pierwotnego znakomitą alternatywę stanowią mieszkania z drugiej ręki. To inwestycja opłacalna zawsze, niezależnie od stanu nieruchomości. Im więcej rzeczy jest do zmiany czy remontu, tym niższa cena mieszkania czy domu.

Nie każdy chętnie rozgląda się za mieszkaniami do remontu w Rzeszowie ze względu na konieczność poświęcenia znacznie większej ilości czasu a doprowadzenie takiej nieruchomości do stanu nadającego się do zamieszkania. Kiedy, kto i w jakich sytuacjach powinien rozejrzeć się za mieszkaniem do remontu w Rzeszowie?

Mieszkania do remontu w Rzeszowie – kiedy warto rozpatrywać takie oferty?

Coraz większa liczba inwestorów interesuje się nieruchomościami w województwie podkarpackim. Rzeszów to ciekawe miejsce pod kątem inwestycji ze względu na dynamiczny rozwój miasta. Rosnąca liczba uniwersytetów i stref mieszkaniowych sprawia, że warto ulokować tam swój kapitał.

Część inwestorów uważa, że nie warto zajmować się wtórnym rynkiem nieruchomości ze względu na nakład czasu, pracy i ewentualne kłopoty już na etapie kompletowania dokumentacji. Jednak mieszkania do remontu w Rzeszowie to łakomy kąsek dla wszystkich tych, którzy mają ograniczony budżet na zakup własnego lokalu lub chcą kupić mieszkanie w atrakcyjnej okolicy, niekoniecznie zaś za astronomiczne sumy, jakich życzą sobie deweloperzy. Inwestorzy czasem wybierają remont mieszkania w Rzeszowie w cenie i tak niższej, niż gotowy lokal z rynku pierwotnego.

Drogi remont mieszkania w Rzeszowie – kiedy się to opłaca?

Czasem na wtórnym rynku nieruchomości można natrafić na prawdziwe perełki w okazyjnych cenach. Pojawiają się, kiedy właściciele decydują się na szybką sprzedaż spowodowaną koniecznością posiadania gotówki na inny cel czy inwestycję, wyjazdem czy niechcianym, kłopotliwym spadkiem. Bywa nawet, że remont mieszkania w Rzeszowie, którego cena jest atrakcyjna, nie wymaga ogromnych i bardzo kosztownych zmian. Przy wyborze mieszkania z rynku wtórnego wart sprawdzić jego historię. To właśnie w niej będą zawarte najważniejsze informacje o cenie remontu mieszkania w Rzeszowie. Jeśli budynek jest stary, to zapewne wszystkie zamontowane instalacje również. W takich wypadkach trzeba liczyć się z koniecznością kosztownej wymiany instalacji na nowe, aby w krótkim czasie nie stały się źródłem problemów. Remont mieszkania w Rzeszowie w dobrej cenie opłaca się szczególnie tym, którzy są w stanie wykonać go samodzielnie i mają na niego czas. Wtedy ponoszą jedynie koszty wykorzystanych materiałów. Równie dobrym pomysłem jest zakupienie mieszkania do remontu w Rzeszowie, kiedy chcemy przeznaczyć je pod inwestycję – głównie pod wynajem. Zazwyczaj w takich sytuacjach wybierany remonty mieszkań w Rzeszowie w cenach, które są możliwe dla nas finansowo, wybieramy również materiały ze średniej półki.

Od czego zależy cena remontu mieszkania w Rzeszowie?

Cena za remont mieszkania w Rzeszowie jest uzależniona od kilku kwestii. Przede wszystkim oczywiście będzie mieć na nią wpływ indywidualny cennik firmy, którą wybierzemy. Zwykle jednak zapłacimy stosownie do wielkości remontowanej powierzchni i ilości zleconych prac. Wpływ na poniesione koszty będzie mieć też miejsce zakupu materiałów – jeśli wybierzemy składy budowlane i hurtownie zamiast wielkich sklepów ogólnobudowlanych, koszty okażą się niższe. Trzeba pamiętać, że inaczej wyceniana jest praca za jedno pomieszczenie, np. za łazienkę czy za całość mieszkania, a inaczej praca wyceniana „z metra”, np. kładzenie paneli.

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze